Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

O czym pisaliśmy w 2014 roku

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
O czym pisaliśmy w 2014 roku

O czym pisaliśmy w 2014 roku

Rok 2014 obfitował w wiele pozytywnych wiadomości z dziedziny stomatologii. Pojawiły się nowe odkrycia, podjęto walkę z próchnicą i rozpoczęto nowe akcje edukacyjne. Dobre informacje docierały do nas również z Polski. Oto przegląd najciekawszych wydarzeń, informacji i artykułów w 2014 roku.

Polska
Koniec roku obfitował w pozytywne informacje, dotyczące dbania o higienę jamy ustnej w szkołach. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała powstanie gabinetów stomatologicznych w szkołach (LINK). Od 2015 roku mają zniknąć niezdrowe produkty ze sklepików szkolnych (LINK). Rozwija się również profilaktyka zdrowia jamy ustnej – zarówno dla przedszkolaków, jak i seniorów – dzięki działalności Fundacji Wiewórki Julii (LINK). W 2014 r. pisaliśmy również o działalności Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska, które nie tylko organizuje zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, lecz również wdraża różne programy pozasportowe, w tym Program „Zdrowi Sportowcy”, a w jego ramach – projekt „Zdrowy Uśmiech”.
Największym zainteresowaniem czytelników cieszyły się artykuły o cenach plomb w poszczególnych polskich miastach (LINK) lista placówek stomatologicznych, oferujących pomoc doraźną (LINK), a także seria artykułów dotyczących profilaktyki onkologicznej w gabinecie stomatologicznym.

Świat
Pojawiły się również sensacyjne informacje ze świata, Na łamach naszego portalu opisaliśmy na przykład przypadek chłopca z Indii, któremu usunięto… 232 zęby. Chłopiec cierpiał na wyjątkowy przypadek zębiaka (LINK). W Wielkiej Brytanii ukarano lekarza, który prowadził praktykę od ponad 30 lat i nie dezynfekował narzędzi, narażając tym samym zdrowie pacjentów (LINK).

Zdrowie
Jednym z najważniejszych działań minionego roku była walka z próchnicą na światową skalę. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obniżyła poziom zalecanego spożycia cukru (LINK), a wielkie koncerny, takie jak Coca Cola czy Pepsi Co wprowadziły wersje popularnych napojów słodzone nie cukrem, tylko stewią (LINK).
Dużą popularność na świecie zdobywają słodycze słodzone ksylitolem, który jest smaczny i zdrowy dla zębów (LINK). Ponadto świat obiegły odkrycia naukowców, którzy zauważyli, że kawa oraz czerwone wino pomagają zwalczać próchnicę (LINK, LINK).

Historia
Dużym zainteresowaniem naszych Czytelników cieszyły się również artykuły z historii stomatologii, m.in. o problemach z próchnicą u ludów prehistorycznych (LINK), o narzędziach do nawiercania zębów, które były znane już w starożytności (LINK) czy o historii kobiet w stomatologii i ich walce o możliwość pracy w zawodzie (LINK).

2014 rok był dobrym rokiem dla stomatologii. Miejmy nadzieję, że nowy, 2015, będzie jeszcze lepszy! Tym samym zapraszamy do odwiedzana naszego portalu i śledzenia nowości dentystycznych każdego dnia.

KeL 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Magdalena Różczka - Dentonet.pl
Magdalena Różczka ambasadorką programu "Dziel się Uśmiechem" Lekarz

Z początkiem września br. wystartowała VII edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”, której ambasadorką została Magdalena Różczka – aktorka znana nie tylko z ról w filmach i serialach, lecz także z aktywnego zaangażowania w akcje charytatyw...

szkolne gabinety - Dentonet.pl
Kraków: kolejne nowe szkolne gabinety stomatologiczne Lekarz

Cztery nowe gabinety dentystyczne powstały w krakowskich szkołach podstawowych w ramach konkursu „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.” ogłoszonego przez ministerstwo zdrowia. Dzięki pozyskany...

ROZWIŃ WIĘCEJ
FDI-ŚDZDJU
Federacja FDI: uczniowie tracą lekcje przez chore zęby Lekarz

50 milionów godzin lekcyjnych każdego roku tracą uczniowie na całym świecie z powodu absencji wynikającej z chorób jamy ustnej – informuje Światowa Federacja Dentystyczna FDI w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca). Światowa Federacja Dentyst...

Marzec Miesią…cem Zdrowia Jamy Ustnej
Jest uchwała PTS-u: marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej Lekarz

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) podjęło uchwałę ustanawiającą marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej. Autorzy pomysłu mają nadzieję, że ten fakt, na trwałe trafi do świadomości społeczeństwa, lekarzy dentystów oraz lekarzy innych specjalności...

Dentamed
Przyszłość stomatologii jest dziś! 17. edycja targów Dentamed Lekarz

Wiele osób nie docenia skarbu, jakim jest zdrowy uśmiech. Tymczasem jest on tak naprawdę niezbędny, by… żyć. Dzięki zaawansowanej technologii stomatolodzy mogą to zmienić w przeciągu 24 godziny. Wpływ ma na to bez wątpienia lepsza edukacja pacjentów ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres