Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

O czym pisaliśmy w 2014 roku

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
O czym pisaliśmy w 2014 roku

O czym pisaliśmy w 2014 roku

Rok 2014 obfitował w wiele pozytywnych wiadomości z dziedziny stomatologii. Pojawiły się nowe odkrycia, podjęto walkę z próchnicą i rozpoczęto nowe akcje edukacyjne. Dobre informacje docierały do nas również z Polski. Oto przegląd najciekawszych wydarzeń, informacji i artykułów w 2014 roku.

Polska
Koniec roku obfitował w pozytywne informacje, dotyczące dbania o higienę jamy ustnej w szkołach. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała powstanie gabinetów stomatologicznych w szkołach (LINK). Od 2015 roku mają zniknąć niezdrowe produkty ze sklepików szkolnych (LINK). Rozwija się również profilaktyka zdrowia jamy ustnej – zarówno dla przedszkolaków, jak i seniorów – dzięki działalności Fundacji Wiewórki Julii (LINK). W 2014 r. pisaliśmy również o działalności Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska, które nie tylko organizuje zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, lecz również wdraża różne programy pozasportowe, w tym Program „Zdrowi Sportowcy”, a w jego ramach – projekt „Zdrowy Uśmiech”.
Największym zainteresowaniem czytelników cieszyły się artykuły o cenach plomb w poszczególnych polskich miastach (LINK) lista placówek stomatologicznych, oferujących pomoc doraźną (LINK), a także seria artykułów dotyczących profilaktyki onkologicznej w gabinecie stomatologicznym.

Świat
Pojawiły się również sensacyjne informacje ze świata, Na łamach naszego portalu opisaliśmy na przykład przypadek chłopca z Indii, któremu usunięto… 232 zęby. Chłopiec cierpiał na wyjątkowy przypadek zębiaka (LINK). W Wielkiej Brytanii ukarano lekarza, który prowadził praktykę od ponad 30 lat i nie dezynfekował narzędzi, narażając tym samym zdrowie pacjentów (LINK).

Zdrowie
Jednym z najważniejszych działań minionego roku była walka z próchnicą na światową skalę. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obniżyła poziom zalecanego spożycia cukru (LINK), a wielkie koncerny, takie jak Coca Cola czy Pepsi Co wprowadziły wersje popularnych napojów słodzone nie cukrem, tylko stewią (LINK).
Dużą popularność na świecie zdobywają słodycze słodzone ksylitolem, który jest smaczny i zdrowy dla zębów (LINK). Ponadto świat obiegły odkrycia naukowców, którzy zauważyli, że kawa oraz czerwone wino pomagają zwalczać próchnicę (LINK, LINK).

Historia
Dużym zainteresowaniem naszych Czytelników cieszyły się również artykuły z historii stomatologii, m.in. o problemach z próchnicą u ludów prehistorycznych (LINK), o narzędziach do nawiercania zębów, które były znane już w starożytności (LINK) czy o historii kobiet w stomatologii i ich walce o możliwość pracy w zawodzie (LINK).

2014 rok był dobrym rokiem dla stomatologii. Miejmy nadzieję, że nowy, 2015, będzie jeszcze lepszy! Tym samym zapraszamy do odwiedzana naszego portalu i śledzenia nowości dentystycznych każdego dnia.

KeL 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Czy witamina D3 wpływa na leczenie stomatologiczne? Lekarz

Czy witamina D3 wpływa na leczenie stomatologiczne? Jakie ma znaczenie? Jak ją stosować? Jak interpretować w korelacji do stanu ogólnego pacjenta? Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak omówi ten te...

Marzec – miesiąc zdrowia jamy ustnej dzięki uchwale PTS-u Lekarz

Dzięki naturalnemu przedłużeniu Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca), marzec – z perspektywy promocji profilaktyki i higieny – stał się najważniejszym miesiącem w roku. Marzec został ogłoszony Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej dzięki specjalne...

mikrorachunek podatkowy - Dentonet.pl
Uwaga na fałszywe SMS-y w sprawie zaległości podatkowych Lekarz

Ministerstwo finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami z informacją o zadłużeniu na indywidualnym rachunku podatkowym, tzw. mikrorachunku podatkowym. W ostatnich tygodniach wiadomości tego typu zaczęły przychodzić do osób prowadzących działalność go...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Akademia Dawsona1 - Dentonet.pl
Dawson Reunion w Karpaczu - pięciolecie Akademii Dawsona Lekarz

W dniach 20-22 września Akademia Dawsona Polska obchodziła 5-lecie działalności w ramach wydarzenia Dawson Reunion. Nie była to zwykła konferencja, lecz spotkanie osób związanych z Akademią, które do Karpacza przybyły z całymi rodzinami, by świętować...

Magdalena Różczka - Dentonet.pl
Magdalena Różczka ambasadorką programu "Dziel się Uśmiechem" Lekarz

Z początkiem września br. wystartowała VII edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”, której ambasadorką została Magdalena Różczka – aktorka znana nie tylko z ról w filmach i serialach, lecz także z aktywnego zaangażowania w akcje charytatyw...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres