Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

O co pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Poradnik dla asystentek

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
O co pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Poradnik dla asystentek

O co pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Poradnik dla asystentek

Rozmowa kwalifikacyjna to stresujące wydarzenie dla każdej asystentki czy higienistki stomatologicznej szukającej pracy. Na spotkaniu takim należy zaprezentować się z jak najlepszej strony – jednym z aspektów świadczących o profesjonalnym podejściu do potencjalnego zatrudnienia jest zadanie rekruterowi odpowiednich pytań.

Poszukiwanie pracy to proces, do którego należy podejść w profesjonalny sposób. Podpowiadaliśmy już, w jaki sposób napisać interesujące CV oraz jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Spotkanie tego typu polega przede wszystkim na zadawaniu pytań przez osobę rekrutującą, ale na jej zakończenie szansę zadania swoich pytań ma również kandydatka na stanowisko asystentki lub higienistki. Takiej okazji nie można przepuścić – mądre pytania mogą zrobić na rekruterze większe wrażenie, niż dokładnie przygotowana autoprezentacja.

Grupą pytań, które warto zadać, są o te o przebieg rekrutacji: jej dalsze etapy, możliwość dosłania dodatkowych informacji (np. referencji) czy przybliżony termin podjęcia decyzji przez firmę. Można również poprosić o telefon nawet wtedy, jeśli decyzja jest dla nas niekorzystna – wówczas przynajmniej mamy pewność, że trzeba szukać pracy dalej. Z pewnością potencjalny pracodawca nie odpowie jednak na pytania dotyczące innych kandydatek na dane miejsce oraz nie powie wprost, jakie wrażenie na nim wywarliśmy.

Dobrym sposobem na zaciekawienie osoby rekrutującej są pytania o dokładne obowiązki na danym stanowisku, organizację pracy i jej warunki. Asystentki oraz higienistki stomatologiczne w niektórych klinikach często pełnią również funkcję recepcjonistek – warto więc dowiedzieć się, czy pracodawca przewiduje również tego typu zadania. Zapytać można o warunki umowy, wynagrodzenie, politykę socjalną firmy, kwestie nadgodzin i ewentualnych delegacji, o możliwość uczestnictwa w szkoleniach i kursach. Pokaże to zaangażowanie oraz profesjonalizm kandydatki.

Warto również dowiedzieć się jak najwięcej o przyszłym przełożonym oraz współpracownikach. Jak najbardziej dopuszczalne są pytania o to, ile osób pracuje w klinice, czy przewidywana jest współpraca asystentki tylko z jednym czy z większą ilością lekarzy, kto będzie bezpośrednim przełożonym, na co zwraca szczególną uwagę i czego oczekuje od członków swojego zespołu.

Pytania zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej przez kandydatkę są nie tylko dowodem zaangażowania. Dzięki nim rekruter również zbiera dodatkowe informacje. Jeśli np. kandydatka pyta o organizację pracy, można spodziewać się, że myśli o dłuższym związaniu się z firmą. Jeżeli zaś zadaje pytania o szkolenia, jasne jest, że interesują ją rozwój i zdobywanie nowych kompetencji.

To szkolenie powinna obejrzeć każda recepcjonistka, aby w sposób profesjonalny rozmawiać z pacjentem i reprezentować gabinet. Magdalena Szumska w przystępny i ciekawy sposób opowiada o sztuce prowadzenia rozmowy przez telefon.

AF

Fot. helpsg, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

odwołanie z urlopu - Dentonet.pl
Kiedy szef może odwołać asystentkę stomatologiczną z urlopu? Asysta

Sezon urlopowy w pełni, a prawem każdej asystentki i higienistki stomatologicznej zatrudnionej na podstawie umowy o pracę jest 14 dni nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego w ciągu roku. W pewnych sytuacjach pracodawca ma jednak możliwość przerwania ur...

rynek pracy - Dentonet.pl
Co czeka asystę na rynku pracy w nowym roku? Będą duże zmiany Asysta

1 stycznia 2017 r. w życie wchodzi sporo nowych przepisów dotyczących rynku pracy, zasad wynagradzania pracowników czy przechodzenia na emeryturę. Wiele zmian dotyczy również asystentek i higienistek stomatologicznych.Najważniejszą zmianą na rynku pr...

Recepcja - Dentonet.pl
Recepcja w gabinecie stomatologicznym – klucz do sukcesu Asysta

Wiele asystentek stomatologicznych w ramach swoich zawodowych obowiązków zajmuje się również obsługą recepcji, czyli odbieraniem telefonów, zapisywaniem pacjentów na wizyty czy udzielaniem im wstępnych informacji dotyczących leczenia. Recepcja to bar...

ROZWIŃ WIĘCEJ

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres