Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Nowy numer e-Dentico już w sprzedaży

Brak komentarzy | Publikacja:
Nowy numer e-Dentico już w sprzedaży

Nowy numer e-Dentico już w sprzedaży

Redakcja „e-Dentico” na przerwę świąteczno-noworoczną (którą przynajmniej część z Państwa zapewne zdecyduje się spędzić z dala od gabinetu) przygotowała ostatnie w tym roku wydanie dwumiesięcznika. Jak informowaliśmy przy okazji premiery poprzedniego numeru, tematem wiodącym wydania 6(40)/2012 jest dokumentacja medyczna – zagadnienie przez jednych niedoceniane, przez innych traktowane jak przykry obowiązek, a w ocenie wielu narzędzie pomocne w tym, by stawiać właściwą diagnozę i prowadzić zakończoną sukcesem terapię.

 

O wymogach dokumentacji medycznej, jej zaletach i zagrożeniach związanych z nierzetelnym jej prowadzeniem, o mocnych i słabych stronach papierowej i elektronicznej formy dokumentacji przeczytają Państwo w tekstach przygotowanych przez osoby reprezentujących różne profesje: lekarzy, prawników oraz informatyka.

 

Poza wiodącym tematem w numerze znalazło się dziewięć prac stricte medycznych, wśród nich artykuły podejmujące zagadnienie stosowania włókien szklanych, praca o zaletach i wadach uzupełnień przykręcanych vs. cementowanych w implantoprotetyce, artykuły dotyczące złamania guza szczęki w czasie usuwania zęba oraz przyczyn złamań szkieletu czaszkowo-twarzowego. Ponadto, m.in. tekst dowodzący niskiego poziomu wiedzy dentystów i adeptów zawodu w zakresie rozpoznania objawów bulimii i anoreksji, artykuł o skuteczności usuwania wodorotlenku wapnia z kanałów korzeni zębów i opis chirurgiczno-ortodontycznego leczenia pacjentki z zatrzymanym siekaczem centralnym w szczęce.

 

Jak dowiedzieliśmy się u źródła, Tematem na czasie wydania 41 (styczeń-luty 2013) będzie komunikacja w gabinecie stomatologicznym.

 

Prenumeratę dwumiesięcznika „e-Dentico” można zamawiać przez formularz na stronie internetowej www.edentico.pl, mailem (prenumerata@edentico.pl) oraz telefonicznie pod nr (42) 676 28 25 lub 601 557 879.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

polskie testy na koronawirusa - Dentonet.pl
Nowy sposób masowej diagnostyki SARS-CoV-2 Lekarz

Naukowcy z Instytutu Nenckiego PAN opracowali procedury przeprowadzania testów grupowych przy użyciu dostępnych na rynku testów PCR. Dzięki temu jeden test na koronawirusa pozwoli sprawdzić nawet kilkanaście osób, oszczędzając czas i pieniądze. Bada...

DSD - najbardziej etyczny sposób "sprzedaży" w stomatologii? Lekarz

Czy Digital Smile Design jest najbardziej etyczną formą "sprzedaży" w gabinecie stomatologicznym? Na to pytanie podczas swojego wykładu w ramach I Konferencji Dentonet Online odpowie dr Bartosz Cerkaski. Zapraszamy! ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
NFZ - Dentonet.pl
SARS-Cov-2: specjalny numer alarmowy dla lekarzy od NFZ Lekarz

Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił personelowi medycznemu numer telefonu, pod którym będzie można zgłosić informacje o nieprawidłowościach związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. T...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji