Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Nostalgiczne weekendowe wspomnienia

Brak komentarzy | Publikacja:
Nostalgiczne weekendowe wspomnienia

Nostalgiczne weekendowe wspomnienia

Wypoczynek sprawia, że na dalszy plan schodzą sprawy zawodowe. Mamy czas i odwiedzamy rodzinę, przyjaciół i znajomych. Sięgamy po zaległe lektury. Gdzieś w kącie zalegają gazety, które mieliśmy za chwilę przeczytać. Wprawdzie gazeta żyje jeden dzień, ale jakoś ciągle o tym zapominamy, a potem przeglądamy zastanawiając się – gdzie jest ten artykuł, który był taki ważny. Nie, wcale nie był taki ważny. Tyle rzeczy się wydarzyło od tego czasu.

Nareszcie mamy czas na to, aby spokojnie poszukać czegoś w komputerze. Portale społecznościowe odnotowują rekordowe liczby odwiedzin. Rozmawiamy ze znajomymi, mimo że niektórzy mieszkają w bloku obok za pośrednictwem komputera. I gdzieś tam nieśmiało przypominają się nam dawni znajomi. I czasy kiedy więcej się spotykaliśmy. Kiedyś byliśmy blisko, co takiego stało się, że już nie mamy bliższego kontaktu. Wiemy, że dawna przyjaciółka gdzieś mieszka. Nie wiadomo gdzie przeprowadziła się z domu z czasów dzieciństwa. Wyszła za mąż, może ma dzieci. Ciekawe czy nas wspomina. Czy warto wracać do tej znajomości?

Specjaliści od relacji międzyludzkich nie mają złudzeń. Taki powrót do dawnej znajomości może być nieudany. Czy warto próbować? To zależy od nas. W rzeczywistości my jesteśmy już innymi osobami. Mamy inne zainteresowania. Inne przeżycia i problemy. A przed nami tyle nowych przyjaźni. Może jednak zamknijmy wspomnienia w albumie i wróćmy do rzeczywistości. I miejmy ciepłe wspomnienia. Chociaż czasem pewnie znowu pojawi się pokusa powrotu do przeszłości. Ale na to już nie ma rady.

ab


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji