Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Nieuczciwe konkursy NFZ

Brak komentarzy | Publikacja:
Nieuczciwe konkursy NFZ

Nieuczciwe konkursy NFZ

Na linii lekarze dentyści – NFZ iskrzyło od zawsze.

Wystarczy prześledzić historię konfliktu w mediach, w tym również w naszym serwisie (można skorzystać z wyszukiwarki).

W dużym stopniu wolnorynkowa stomatologia trudno sobie radziła i radzi z państwowym molochem-monopolistą, najpierw z „chorą kasą”, a obecnie z NFZ.

Stąd też jest i chyba się nawet pogłębia podział na lekarzy dentystów pracujących w ramach kontraktu z NFZ i tych, którzy „wybrali wolność”.

 

Na temat negocjacji lekarza dentysty z NFZ wylano już morze atramentu. Świetnie oddaje to rysunek zaczerpnięty z jednego z archiwalnych wydań Gazet Lekarskiej.

 

 

 

 

Cóż zatem leży u podstaw tego konfliktu?

Według dr. Andrzeja Cisło, prowadzącego portal autonomia-dent.pl, winien jest system zakupu świadczeń stomatologicznych przez pacjenta, a właściwie jego brak.

– Idea kupowania przez płatnika świadczeń na rynku usług medycznych nie została nigdy zrealizowana. W rzeczywistości płatnik (najpierw Kasy Chorych a obecnie NFZ) doprowadza do zawarcia umów o udzielanie świadczeń po cenie, którą sam w większości wyznacza – twierdzi Andrzej Cisło.

Według naszego kolegi, pomijany jest tym samym mechanizm rynkowy albowiem praktyki monopolisty (NFZ) „oparte są na schemacie wykraczającym poza ramy prawa”.

W dalszym ciągu opracowania omawia on szczegółowo poszczególne przepisy prawa – miejsca kolizji dotychczas obowiązujących przepisów z ustawą o świadczeniach zdrowotnych oraz jednego przepisu tejże ustawy z zasadą bezstronności organu adminstracyjnego.

 

Więcej na ten temat na stronie: www.autonomia-dent.pl/bk/konk/

 

opr. tch


POWIĄZANE ARTYKUŁY

świadczenia stomatologiczne - Dentonet.pl
NFZ Kielce: konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Świętokrzyski oddział wojewódzki NFZ-u w Kielcach ogłosił konkursy na leczenie stomatologiczne – zarówno w zakresie pomocy doraźnej, jak i ogólnostomatologicznej. Jak czytamy na stronie kieleckiego NFZ-u, jedno z postępowań dotyczy świadczeń stomato...

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
NFZ w Rzeszowie: konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Podkarpacki oddział wojewódzki NFZ-u ogłosił dwa konkursy dotyczące zawarcia umów na udzielanie świadczeń ogólnostomatologicznych oraz ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży.Pierwszy konkurs dotyczy świadczeń ogólnostomatologicznych w Głogowi...

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Podlaski NFZ ogłasza konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Dyrektor podlaskiego oddziału wojewódzkiego NFZ-u 19 października ogłosił konkurs ofert na udzielanie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia na terenie powiatu białostockiego. Jak czytamy w komunikacie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Mazowsze: NFZ wznawia konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Dyrektor mazowieckiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował o wznowieniu konkursów dotyczących leczenia stomatologicznego zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa. Konkursy dotyczą świadczeń ogólnostomatologicznych w g...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji