Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Nietypowe spojrzenie na leczenie implantologiczne

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nietypowe spojrzenie na leczenie implantologiczne

Nietypowe spojrzenie na leczenie implantologiczne

Open Dental Community (OPDECO) jest niezależnym stowarzyszeniem profesjonalistów, którzy troszczą się o dalszy rozwój branży. Zadaniem wspólnoty jest ocena doświadczenia zdobytego na przestrzeni lat i wektorów wyznaczających dalszy rozwój implantacji stomatologicznej. Główną cechą wspólnoty jest to, że swoje działanie opiera na zasadzie ECRS. Twórcy wspólnoty czerpią inspirację z filozofii Kaizen, która przyszła ze Wschodu – została opracowana w Japonii jako zbiór zasad, mających na celu optymizację procesów biznesowych, jednak znalazła szerokie zastosowanie w innych dziedzinach, takich jak np. badania. Kaizen to pół wieku sukcesu i przewagi konkurencyjnej największych japońskich firm, co pozwoliło im przeprowadzić jakościowe zmiany, przekształcające istniejący system. Z filozofii tej wywodzi się koncepcja, która stała się istotą działań wspólnoty – pojęcie ECRS. Rozwinięcie powyższego skrótu wygląda następująco:

E: Eliminate – w przypadku implantologii trzeba porzucić traumatyczne, długie i kosztowne procedury na rzecz szybkich, dostępnych, a przy tym efektywnych rozwiązań.

C: Combine – zadaniem współczesnego, świadomego specjalisty jest nie tylko wybrać system implantów danego producenta (np. ze względu na jego sukces marketingowy), ale posiąść umiejętność wyboru optymalnego systemu do konkretnej sytuacji klinicznej, z jaką spotyka się w swojej praktyce.

R: Rearrange – priorytetem dla lekarza powinno być przedstawienie pacjentowi kilku alternatywnych opcji leczenia i zabiegów, z których każda pozwala przywrócić prawidłowe funkcje żucia i spełnić estetyczne oczekiwnaia pacjenta.

S: Simplify – upraszczać działania, aby ułatwić proces, a mianowicie, by osiągnąć rezultaty w krótszym czasie, ale bez uszczerbku na jakości i efektywności leczenia.

Zasady te – podstawa logiki wyboru – powinny być przestrzegane przez lekarza w celu ustalenia protokołu leczenia. Ten sposób myślenia jest podstawą w implantologii ECRS. Rozumiejąc to podejście lekarza producent implantów będzie w stanie zaoferować optymalne, a co najważniejsze, skuteczne opcje leczenia, co powinno być priorytetem w rozwoju współczesnej implantologii.

Implantacja ROOT jest to metoda szwajcarskiego producenta implantów, firmy TRATE.
Metoda implantacji ROOTT jest w pełni oparta na zaleceniach i rekomendacjach ze strony Open Dental Community i jest zgodna z zasadami ECRS. Firma TRATE jest pierwszym producentem, który jest w pełni otwarty na nowe koncepcje, pomysły i technologie sugerowane przez Open Dental Community.

W najbliższym czasie firma TRATE wraz z polskim oddziałem stowarzyszenia Open Dental Community zaprasza na Kongres Dental Work Camp 2014 w Marbelli położonej na wybrzeżu Costa del Sol. Stowarzyszeniu udało się zebrać najlepszych specjalistów w regionie – profesorów i doktorów nauk medycznych z długoletnim doświadczeniem w implantologii stomatologicznej, autorów opatentowanych technologii leczenia i wielu prac naukowych wraz z badaniami medycznymi.

Na spotkaniu tym planuje się przeprowadzić serię wykładów, warsztatów i kursów praktycznych z różnych technik prowadzenia leczenia. Przedstawione zostaną nietypowe protokoły leczenia oraz protokoły dla różnych sytuacji klinicznych, zarówno prostych, jak i skomplikowanych. Wykładowcy przedstawią swoją własną wizje protokołów leczenia, opartą na pracach naukowych i długoletnim doświadczeniu, a także na analizach wielu technologii.

Oprócz Kongresu i odpoczynku w Marbelli, członkowie OpDeCo planują przeprowadzić praktyki kliniczne dla uczestników spotkania – kliniki Marbelli i Valladolid otworzą swoje drzwi dla gości, dając uczestnikom Dental Work Camp ODC‭’‬14‭ unikalną okazję śledzenia operacji na żywo.‬ Proponujemy również uczestnikom udział w operacji pokazowej – uczestnik przyjeżdża wraz z Pacjentem przygotowanym do leczenia implantologicznego.‭ ‬Pacjent pokrywa koszty przelotu i zakwaterowania,‭ zaś ‬leczenie dla niego jest bezpłatne.‭ ‬Zabieg przeprowadzany jest przez Uczestnika,‭ ‬który przywiózł Pacjenta,‭ ‬pod nadzorem honorowych członków OpDeCo.

Ponadto wszyscy uczestnicy Kongresu Dental Work Camp ODC'14 otrzymają w prezencie implanty szwajcarskiego producenta – firmy TRATE AG. Liczba implantów zależy od pakietu, który wybierze uczestnik, a dokładniej od liczby uczestników z jednej kliniki.

Goście Kongresu będą zakwaterowani w wyjątkowym hotelu Barcela, gdzie oprócz nieformalnej możliwości wymiany doświadczeń poza Kongresem, planuje się odpoczynek i wiele edukacyjnych atrakcji.

B.Z.

Więcej szczegółów i informacji na stronie http://open-dental-community.org/dental-work-camp-marbella/ 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Leczenie periodontologiczne w dobie COVID-19 [video] Lekarz

Jak wyglądają zabiegi periodontologiczne w czasie pandemii koronawirusa? – Przy zabiegach niechirurgicznych wprowadziliśmy kilka zmian. Natomiast w przypadku chirurgicznych, wróciliśmy w całości do standardowego leczenia – mówi w rozmowie z Dentonete...

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Mazowsze: NFZ wznawia konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Dyrektor mazowieckiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował o wznowieniu konkursów dotyczących leczenia stomatologicznego zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa. Konkursy dotyczą świadczeń ogólnostomatologicznych w g...

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Podlaski NFZ ogłasza konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Dyrektor podlaskiego oddziału wojewódzkiego NFZ-u 19 października ogłosił konkurs ofert na udzielanie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia na terenie powiatu białostockiego. Jak czytamy w komunikacie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Leczenie protetyczne dla dopełnienia leczenia ortodontycznego? Lekarz

Dr n. med. Paweł Niewada jest pierwszą osobą z Polski, która została absolwentem Level II i III OBI (Orognathic Bioesthetics International, USA). Ukończył pełny program leczenia szyną MAGO (Level II) w OBI – Foundation for Bioesthetic Dentistry – Ins...

Czy witamina D3 wpływa na leczenie stomatologiczne? Lekarz

Czy witamina D3 wpływa na leczenie stomatologiczne? Jakie ma znaczenie? Jak ją stosować? Jak interpretować w korelacji do stanu ogólnego pacjenta? Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak omówi ten te...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres