Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Nieświeży oddech w pracy – może zrujnować karierę!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nieświeży oddech w pracy – może zrujnować karierę!

Nieświeży oddech w pracy – może zrujnować karierę!

Według brytyjskiej firmy rekrutacyjnej Reabur, dziś aż 68 proc. pracodawców podejmuje swoje decyzje o zatrudnieniu pracownika kierując się nie jego CV, ale higieną osobistą przyszłego pracownika, zwłaszcza, jeśli praca wiąże się z nienagannym wizerunkiem.

Tak więc nie tylko stres, nieprzygotowanie czy kiepskie CV może zrujnować rozmowę kwalifikacyjną, także stan uzębienia i nieświeży oddech kandydata.

Choroby jamy ustnej, nieświeży oddech a zatrudnienie

Prawie 50 proc. szefów, nie wyobraża sobie zatrudnienia pracownika z dziurami w zębach i nieprzyjemnym zapachem z ust – podaje brytyjski portal Express.co.uk.

Aż 45 proc. osób jest zdania, że osoby z nieświeżym oddechem mają mniejsze szanse na awans – podaje British Dental Association.

Dla większości szefów nieprzyjemny zapach jest tak samo zniechęcający jak piercing, tatuaże i nadmierna potliwość.

Nieświeży oddech w pracy

Halitosis uchodzi za jedną z najczęstszych przypadłości, na którą okresowo cierpi przeszło 80 procent dorosłych. Zdaniem ADA – Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego, większość z pacjentów nie zdaje sobie jednak sprawy z problemu.

Powód? Nikt im nie mówi wprost, że coś jest nie tak. Efektem tego mogą być kiepskie relacje z najbliższymi, a nawet z przyszłym pracodawcą, który zamiast oceniać CV na rozmowie kwalifikacyjnej, oceni oddech, kończąc bardzo szybko rozmowę.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo nieświeży oddech może wpłynąć na relacje, przebieg rozmowy, a nawet sytuację zawodową. Brytyjczycy wyliczyli, że połowa szefów zwraca uwagę na higienę jamy ustnej swoich pracowników. Oceniając kandydata, patrzy na niego całościowo. Nieprzyjemny zapach z ust, czy to z powodu schorzenia czy zwyczajnie – wypalonego wcześniej papierosa zniechęca do rozmowy i może rzutować, na to jak zostaniemy ocenieni – mówi lek. stom. Dariusz Wilisowski z Centrum Stomatologii LUXDENTICA.

Zdaniem ekspertów, nieświeży oddech to negatywny sygnał, który wysyłamy szefowi przy pierwszym kontakcie. Oznacza on, że mamy problemy zdrowotne, nie dbamy wystarczająco o siebie i, co najgorsze, możemy tym odstraszać potencjalnych klientów.

W wielu zawodach świeży oddech jest niezwykle ważny, zwłaszcza w profesjach, które opierają się na spotkaniach i rozmowie. Tak jest w przypadku sprzedawców, przewodników turystycznych, stewardess, urzędników czy lekarzy. Nikt nie kupi drogiego samochodu, jeśli z ust sprzedawcy będzie wydobywał się nieprzyjemny zapach, który odrzuca od rozmowy. Wiedzą o tym pracodawcy, dlatego często takiego kandydata dyskwalifikują już na wstępie. Co gorsza, osoby niedbające o zęby postrzegane są, jako leniwe i niedbałe, a to kolejny argument na niekorzyść – mówi dentysta.

Nie bez znaczenia jest także obniżona pewność siebie osób z nieświeżym oddechem. Tacy ludzie unikają kontaktów z innymi, mają niskie poczucie własnej wartości i mogą cierpieć na depresję.

Poznaj problem halitozy

Dowiedz się co pomaga na nieświeży oddech

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dystans - Dentonet.pl
"Ograniczajmy spotkania – każdy może być zakażony" Lekarz

Ograniczajmy spotkania z rodziną i przyjaciółmi, bo każdy z nas może być zakażony – apelowała w piątek epidemiolog prof. Joanna Zajkowska. Zaapelowała też o noszenie maseczek i zachowanie dystansu, co ma duże znaczenie w ograniczeniu rozprzestrzenian...

bruksizm - Dentonet.pl
UMED Wrocław: bruksizm może być uwarunkowany genetycznie Asysta

Bruksizm senny, czyli zgrzytanie zębami podczas snu, może być uwarunkowany genetycznie – do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy wspólnie z badaczami z Uniwersytetu w Tel-Avivie badali to schorzenie. Według ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentonet - rodzaje znieczuleń u dentysty
Czy pacjent może oskarżyć lekarza dentystę o zakażenie? Lekarz

W dyskusji o tym, czy pacjent może oskarżyć lekarza dentystę o to, że zaraził się w gabinecie koronawirusem, niektórzy powołują się na sądowe orzecznictwo, które dotyczy zupełnie innych sytuacji. Takie stanowisko przedstawia mec. Ewa Mazur Pawł...

dokumentacja medyczna - Dentonet.pl
RODO nie może być przeszkodą w walce z koronawirusem Lekarz

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych poinformował w komunikacie, że – zgodnie z przyjętą kilkanaście dni temu specustawą ws. walki z koronawirusem – przepisy o ochronie danych osobowych nie mogą być stawiane jako przeszkoda w realizacji działań w z...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres