Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Nie wszyscy zainstalowali kasy

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nie wszyscy zainstalowali kasy

Nie wszyscy zainstalowali kasy

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie w maju ub. roku, każda praktyka lekarska osiągająca 40 tys. zł obrotu musi mieć zainstalowaną kasę fiskalna. W przypadku lekarzy rozpoczynających działalność limit ten wynosi 20 tys. zł.

Nasz fiskus oszacował, że po wprowadzeniu tych przepisów kasy zakupi ok. 200 tys. prawników i lekarzy. Tymczasem okazało się, że do końca ub. roku obowiązkowi temu poddało się jedynie 78 tys. placówek.

Noc zatem dziwnego, że urzędy skarbowe zakasały rękawy i ostro wzięły się do pracy. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać.

Jak informuje NTO (Nowa Trybuna Opolska) w regionie kas fiskalnych nie posiada… 71 proc. gabinetów! Dlaczego? Bo za mało zarabia.

Takie twierdzenia okazały się naiwne np. w przypadku pewnej dentystyki, która zadeklarowała roczny zarobek w wys. 12 tys zł.

Kontrola UKS wykazała, że pani doktor miała wypełniony terminarz wizyt a na koncie oszczędności w wys. ponad 500 tys zł.

Na nic zdały się tłumaczenia, że kwota ta to pożyczki od znajomych. Urząd i to sprawdził i okazało się, że nikt takimi pieniędzmi nie dysponował.

Jak informuje NTO, dentystka musi zapłacić 300 zł zaległego podatku „od nieujawnionych” źródeł.

Inny przykład cytowany przez gazetę, to lekarz dentysta z Kędzierzyna Koźla, który prowadząc prywatną praktykę popołudniami (bez kasy fiskalnej) wykazywał większe wydatki niż przychody.

Kosztowało go to 120 tys. zł. kary za nieujawnione dochody.

Podobnych wizyt kontrolerów z UKS należy się zapewne spodziewać w naszych praktykach również w innych rejonach kraju.

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

kasa fiskalna - Dentonet.pl
Termin przeglądu kasy fiskalnej w gabinecie można odroczyć Lekarz

Jak poinformowało ministerstwo finansów, z powodu zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem, podatnicy mogą wnioskować o odroczenie terminu przeglądu kasy rejestrującej. Należy to jednak zrobić przed upływem tego terminu. Przypomnijmy...

wirus - Dentonet.pl
WHO: nie wszyscy wyleczeni z COVID-19 mają przeciwciała Lekarz

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia poinformowali, że nie wszystkie osoby wyleczone z COVID-19 mają przeciwciała i są odporni na kolejne infekcje. Dr Mike Ryan, ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO, poinformował, że wykonane w Szanghaju wstępn...

profilaktyka próchnicy - Dentonet.pl
Nauczyciele, rodzice, urzędnicy. Wszyscy dla zdrowia jamy ustnej! Lekarz

Zakochani mają Walentynki, miłośnicy dyń z oczami – Halloween. Dlaczego więc nie świętować dnia „zdrowych zębów”? - pyta Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, zachęcając wszystkich bez wyjątku do udziału w krajowych obchodach Światowego Dnia Zdrowia J...

ROZWIŃ WIĘCEJ
kasa fiskalna - Dentonet.pl
Od 2021 r. kasy fiskalne on-line obowiązkowe dla dentystów Lekarz

Od 1 maja 2019 r. podatnicy mogą stosować kasy fiskalne on-line – urządzenia, które przesyłają dane o rejestrowanej sprzedaży do systemu teleinformatycznego prowadzonego przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Od 2021 r. będą one obowiązkowe dl...

kasa fiskalna - Dentonet.pl
Kasy fiskalne on-line w gabinetach – co z odliczeniem wydatków? Lekarz

Naczelna Rada Lekarska postuluje, by lekarze i lekarze dentyści mieli możliwość odliczenia od podatku całych wydatków związanych z obowiązkiem zakupu kasy fiskalnej on-line.Przypomnijmy – 1 stycznia 2020 r. w gabinetach stomatologicznych będą musiały...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres