Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Nie lubimy NFZ

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nie lubimy NFZ

Nie lubimy NFZ

Według CBOS-u,  w ciągu ostatniego miesiąca nie zmieniły się opinie o funkcjonowaniu NFZ.

Aż 85 proc. ankietowanych źle ocenia działalność Narodowego Funduszu Zdrowia, tylko co dziesiąty respondent jest przeciwnego zdania – wynika z badania biura.

Pozytywne opinie nieco częściej niż inni wyrażają najstarsi respondenci i osoby z wykształceniem podstawowym.

Pod koniec czerwca nastąpiła zmiana prezesa NFZ. Premier Donald Tusk powołał na to stanowisko Agnieszkę Pachciarz, która zastąpiła Jacka Paszkiewicza. Kandydaturę Pachciarz zarekomendował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

CBOS przeprowadził badanie w dniach 5 – 12 lipca na liczącej 960 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Powyższe wyniki nie są zaskoczeniem dla lekarzy i lekarzy dentystów. Szczególnie w kontekście ogłoszonego przez NFZ planu finansowego na przyszły rok.

Wynika z niego co prawda, że na świadczenia zdrowotne Fundusz zamierza wydać 62,78 mld zł, tj. o 2,31 mld zł (3,82%) więcej, niż w tym roku. jednak przyrost ten jest znacznie mniejszy niż w roku bieżącym.

Być może opinia wśród medyków mogłaby być lepsza, gdyby NFZ podwyższył wycenę punktu za świadczenie medyczne. Obecnie wynosi on dla szpitali 52 zł (wzrósł o jednego złotego od 2011 roku).

Jak informują media, w przyszłym roku na podwyższenie nie ma jednak szans. W przypadku stomatolgii będzie zapewne podobnie.

(opr.tch)


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres