Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Nie dajmy się zastraszyć NFZ-owi!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nie dajmy się zastraszyć NFZ-owi!

Nie dajmy się zastraszyć NFZ-owi!

Czy lekarz lub lekarz dentysta nie mający umowy z NFZ może być przez fundusz  zastraszany? Tak przynajmniej twierdzi Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków.

A sprawa dotyczy recept na leki refundowane wystawianych przez lekarzy i lekarzy dentystów, którzy nie mają umowy z NFZ.

Fundusz zaczął właśnie rozsyłać do tych lekarzy pisma wzywające ich do zaprzestania bezprawnego wystawiania takich recept – czytamy na stronach stowarzyszenia.

Mało tego, NFZ wzywa w piśmie do złożenia wyjaśnień. Ale też uprzejmie przypomina o możliwości podpisania umowy z NFZ.

To pismo jest naprawdę groźne. Jest groźne nie dlatego, ze groźnie brzmi, lecz dlatego że jest MANIPULACJĄ – grzmią lekarze ze stowarzyszenia.

Według SLP pisma takie otrzymują wszyscy lekarze, którzy nie podpisali umowy z NFZ, również ci, "którzy są w 100% pewni, że w miejscu pracy, w którym nie są Lekarzami Ubezpieczenia Zdrowotnego od dnia 1 lipca 2012 roku nie wystawili ani jednej recepty na lek podlegający refundacji".

Stowarzyszenie uważa, że to "akcja dezinformacyjna", mającą na celu "poprzez zastraszenie zmusić lekarzy" do podpisania umów. SLP nazywa pismo Funduszu "manipulacją", ponieważ "zdaje się sugerować, że Lekarz Ubezpieczenia Zdrowotnego (czyli zatrudniony w podmiocie leczniczym realizującym kontrakt z NFZ na udzielanie 'świadczeń opieki zdrowotnej') musi mieć podpisaną indywidualną umowę z NFZ na wystawianie recept na leki refundowane – a to nieprawda".

NFZ nie ma żadnych podstaw prawnych żądania składania pisemnych wyjaśnień od lekarzy, których nie wiąże z NFZ żadna umowa. – podkreśla SLP.

Stowarzyszenie publikuje nawet na swojej stronie przykładowy list, który każdy lekarz, który od 1 lipca br nie wystawił żadnej „refundowanej” recepty a otrzymał od NFZ pisemne ostrzeżenie, może wysłać do NFZ – ZOBACZ.

 

inf.wł.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

klauzula informacyjna - Dentonet.pl
Samorząd pyta o ulgi podatkowe dla lekarzy i lekarzy dentystów Lekarz

Lekarze i lekarze dentyści, wdrażający rozwiązania informatyczne do wystawiania elektronicznych zaświadczeń o niezdolności do pracy, e-skierowań, e-recept oraz elektronicznej dokumentacji medycznej, powinni mieć możliwość skorzystania z dofinansowani...

e-zwolnienia - Dentonet.pl
Zwolnienie elektroniczne? Wystawienie trwa zaledwie 40 sekund! Lekarz

40 sekund - tyle średnio trwa wystawienie zwolnienia lekarskie drogą elektroniczną. Po sceptycznym początkowo podejściu lekarzy do takiej formy, dziś zyskuje ono popularność. W lipcu tego roku zwolnienia wystawiane elektronicznie stanowiły około 40 p...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Konferencja Mistrzów Stomatologii
Spotkania praktyków, czyli Konferencja Mistrzów Stomatologii Lekarz

- To pierwsza konferencja pokazująca ludzi, którzy zdecydowali się odejść od linearnego sposobu tzw. ścieżki rozwoju, czyli stażu, specjalizacji itd. Te osoby weszły w naturalne środowisko, a więc w strukturę chaosu i świetnie się tutaj odnajdują - m...

recepta - Dentonet.pl
NFZ przypomina o postępowaniu z drukami recept Lekarz

W związku z wejściem w życie ustawy o wprowadzeniu e-recepty Narodowy Fundusz Zdrowia przypomniał o obowiązkach świadczeniobiorców dotyczących druków recept i unikalnych numerów identyfikujących recepty wynikających z ustawy o prawie farmaceutycznym....

zakażenia1
Higienistko, Asystentko! Pracuj zdrowo, chroń się przed zakażeniami! Asysta

Na jakie zakażenia w gabinecie narażeni są pacjenci oraz personel? Jakie są podstawy prawne dotyczące zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych? Epidemiologia zakażeń, procedury w gabinecie, zapobieganie zakażeniom, prawidłowy wywiad ch...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres