Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Nie dajmy się zastraszyć NFZ-owi!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nie dajmy się zastraszyć NFZ-owi!

Nie dajmy się zastraszyć NFZ-owi!

Czy lekarz lub lekarz dentysta nie mający umowy z NFZ może być przez fundusz  zastraszany? Tak przynajmniej twierdzi Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków.

A sprawa dotyczy recept na leki refundowane wystawianych przez lekarzy i lekarzy dentystów, którzy nie mają umowy z NFZ.

Fundusz zaczął właśnie rozsyłać do tych lekarzy pisma wzywające ich do zaprzestania bezprawnego wystawiania takich recept – czytamy na stronach stowarzyszenia.

Mało tego, NFZ wzywa w piśmie do złożenia wyjaśnień. Ale też uprzejmie przypomina o możliwości podpisania umowy z NFZ.

To pismo jest naprawdę groźne. Jest groźne nie dlatego, ze groźnie brzmi, lecz dlatego że jest MANIPULACJĄ – grzmią lekarze ze stowarzyszenia.

Według SLP pisma takie otrzymują wszyscy lekarze, którzy nie podpisali umowy z NFZ, również ci, "którzy są w 100% pewni, że w miejscu pracy, w którym nie są Lekarzami Ubezpieczenia Zdrowotnego od dnia 1 lipca 2012 roku nie wystawili ani jednej recepty na lek podlegający refundacji".

Stowarzyszenie uważa, że to "akcja dezinformacyjna", mającą na celu "poprzez zastraszenie zmusić lekarzy" do podpisania umów. SLP nazywa pismo Funduszu "manipulacją", ponieważ "zdaje się sugerować, że Lekarz Ubezpieczenia Zdrowotnego (czyli zatrudniony w podmiocie leczniczym realizującym kontrakt z NFZ na udzielanie 'świadczeń opieki zdrowotnej') musi mieć podpisaną indywidualną umowę z NFZ na wystawianie recept na leki refundowane – a to nieprawda".

NFZ nie ma żadnych podstaw prawnych żądania składania pisemnych wyjaśnień od lekarzy, których nie wiąże z NFZ żadna umowa. – podkreśla SLP.

Stowarzyszenie publikuje nawet na swojej stronie przykładowy list, który każdy lekarz, który od 1 lipca br nie wystawił żadnej „refundowanej” recepty a otrzymał od NFZ pisemne ostrzeżenie, może wysłać do NFZ – ZOBACZ.

 

inf.wł.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

e-recepta - Dentonet.pl
Co lekarz dentysta musi wiedzieć o wystawianiu e-recept? Lekarz

Przypomnijmy – od 8 stycznia 2020 r. lekarze i lekarze dentyści mają obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku niedostępności systemu informatycznego, można jednak wystawić tradycyjną receptę w pos...

e-recepta - Dentonet.pl
NRL rozmawia z ministrem zdrowia o stosowaniu e-recept Lekarz

Z początkiem 2020 r. wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów obejmie obowiązek wystawiania e-recept, a zarówno System Informacji Medycznej, jak i całe prawne otoczenie procesu cyfryzacji dokumentacji medycznej nie są do tego przygotowane – twierdzi Na...

ROZWIŃ WIĘCEJ
e-zdrowie - Dentonet.pl
NRL: przewodnik po e-zdrowiu dla lekarzy i lekarzy dentystów Lekarz

Naczelna Rada Lekarska przygotowała dla lekarzy i lekarzy dentystów przewodnik dotyczący postępującej w Polsce cyfryzacji służby zdrowia. Na początek – e-recepta.Jak poinformowano na stronie NRL-u, kolejne przewodniki będą pojawiać się stopniowo, wra...

recepta - Dentonet.pl
Wystawianie recept będzie prostsze? Resort pracuje nad zmianami Lekarz

Podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Janusz Cieszyński poinformował prezesa NRL o podjętych czynnościach zmierzających do wsparcia lekarzy w zakresie obowiązku oznaczania poziomu refundacji leków na receptach. Efekt prac ma zostać przedstawiony...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres