Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Nie bójmy się fluoryzacji!

Brak komentarzy | Publikacja:
Nie bójmy się fluoryzacji!

Nie bójmy się fluoryzacji!

Brytyjski związek stomatologów – British Dental Association (BDA) – wydał bardzo stanowcze oświadczenie potępiające raport angielskich zielonych – vide artykuł sprzed kilku dni w Aktualnościach – w którym przestrzega się przed fluoryzacją wody jako potencjalnie niebezpiecznej dla zdrowia i życia ludzkiego.

W oświadczeniu BDA użyto bardzo mocnych słów i podkreślono, że związek popiera fluoryzacje wody, która winna opierać się na rzetelnych badaniach naukowych i mieć poparcie lokalnych władz, chcących ją wprowadzić na swoim terenie.

Jakkolwiek BDA nie opowiada się za "masową fluoryzacją" to jednak uważa, że w niektórych, zagrożonych regionach kraju przyczynić się może do znacznej poprawy stanu uzębienia dzieci.

Profesor Liz Kay, naukowy doradca BDA, powiedziała: "Zieloni bawią się w politykę kosztem zdrowia dzieci. Oprócz ignorowania zalet fluoryzacji dla stanu zdrowia jamy ustnej dzieci, szczególnie w mniej zasobnych regionach Wielkiej Brytanii, nie ma żadnych naukowych dowodów, że fluor w wodzie stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Wszystkie dotychczasowe badania naukowe wykazują, że fluoryzacja wody jest bezpieczna i daje korzystne rezultaty".


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji