Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Nici woskowane – czym się wyróżniają na tle innych podobnych produktów?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nici woskowane – czym się wyróżniają na tle innych podobnych produktów?

Nici woskowane – czym się wyróżniają na tle innych podobnych produktów?

Regularne stosowanie nici dentystycznych to jeden z warunków zachowania zdrowia i urody zębów. W sklepach i aptekach znaleźć można wiele rodzajów nici przeznaczonych do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, ale jednymi z wybieranych najczęściej są nici woskowane. Sprawdzamy, czym się wyróżniają.

Wiele osób sądzi, że do efektywnego oczyszczenia zębów wystarczy ich dokładne wyszczotkowanie po każdym posiłku. Nic bardziej mylnego! Badania naukowe udowodniły, że samo szczotkowanie usuwa jedynie 40% płytki nazębnej. Trudno dostępne przestrzenie między zębami zostają przy tym nietknięte. Gromadząca się tam płytka nazębna z czasem twardnieje i przekształca się w kamień nazębny. Stąd już prosta droga do próchnicy oraz chorób dziąseł. Dlatego nitkowanie zębów powinno wejść wszystkim w nawyk. Więcej informacji o powodach, dla których należy codziennie nitkować zęby znajduje się w naszym wcześniejszym poradniku.

Czy warto wybrać nici woskowane?

W drogeriach i aptekach znaleźć można przeróżne rodzaje nici dentystycznych: o rozmaitej szerokości, z dodatkiem fluoru, a nawet smakowe. Relatywnie najczęściej klienci decydują się jednak na nici woskowane. Dlaczego cieszą się one taką popularnością? Powodów jest kilka.

Jak sama nazwa wskazuje, nici woskowane są pokryte specjalnym woskiem, dzięki czemu ich powierzchnia staje się bardziej gładka i łatwiej wsunąć ją w szczeliny między zębami. To bardzo ważne szczególnie dla osób, których zęby są ze sobą wyjątkowo ściśnięte. W takich przypadkach nić niewoskowana mogłaby być o wiele trudniejsza w użyciu.

Niektórzy pacjenci twierdzą, że nici woskowane są bardziej wytrzymałe na rozciąganie i ewentualne zahaczenia o ostre krawędzie zębów. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to prawda – na początku swojej przygody z nićmi można poprosić w aptece o darmowe próbki kilku produktów i dopiero po ich użyciu wybrać najbardziej odpowiadające nici. O wiele ważniejsze od rodzaju nici jest to, aby w ogóle zacząć ich używać!

Codzienne czyszczenie przestrzeni między zębami bywa przez wiele osób zaniedbywane, tymczasem jest ono bardzo ważne. Chroni przed chorobami dziąseł, nieświeżym oddechem oraz zapobiega powstawaniu próchnicy zębów. Czym i jak szczotkować przestrzenie między zębami? Wyjaśnia dr n. med. Joanna Kunert – lekarz dentysta w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

AF


POWIĄZANE ARTYKUŁY

medycyna estetyczna - Dentonet.pl
Botoks, nici liftingujące, kwas hialuronowy? Tylko u lekarza! Lekarz

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w podjętym 8 listopada stanowisku zaapelowało o wprowadzenie przepisów, z których będzie jednoznacznie wynikać, iż stosowanie w medycynie estetycznej wyrobów medycznych, takich jak np. kwas hialuronowych, jest zare...

repetitio est - Dentonet.pl
Nauka dziecinnie prosta! Czym jest program Repetitio Est? Lekarz

Dobiega końca pierwszy etap naszego programu edukacyjnego Repetitio Est. W I etapie programu – teście wiedzy online, dostępnym na stronie repetitioest.pl – można wziąć udział już tylko do końca października. 50 osób z każdej z grup (lekarze, studenci...

ROZWIŃ WIĘCEJ
W czym pomoże asystentce stomatologicznej checklista? Asysta

–  Mam ogromną przyjemność wystąpić na tegorocznym Asysdencie z wykładem dotyczącym checklisty w pracy asystentki – mówi dypl. hig. stom. Magdalena Suszyńska, wykładowca konferencji Asysdent 2019, która odbędzie się w Łodzi w dn. 26-28 kwietnia.Bilet...

Czym jest zdrowie całej jamy ustnej? Lekarz

Dzięki naszej ciężkiej pracy jako stomatologów wielu pacjentów rozumie potrzebę postępowania profilaktycznego. Są przyzwyczajeni do czyszczenia i kontroli zębów u stomatologa pod kątem obecności próchnicy czy chorób przyzębia. Jednak personel dentyst...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres