Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Nauman zapowiada redukcję zatrudnienia w NFZ

Brak komentarzy | Publikacja:

Nauman zapowiada redukcję zatrudnienia w NFZ

Na konferencji prasowej zorganizowanej 11 kwietnia w siedzibie Naczelnej Rady Lekarskiej prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Aleksander Nauman zapowiedział ograniczenie wydatków na zatrudnienie i administrację w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pracę może stracić około 600 byłych pracowników kas chorych – poinformował Nauman.

600-osobowa redukcja kadr polegać będzie głównie na likwidacji niektórych delegatur oraz oddziałów terenowych Funduszu. Nauman zapowiedział także poważne cięcia w planach inwestycyjnych, ograniczając je głównie do usprawnienia bazy informatycznej i oprogramowania.

Prezes NFZ zwrócił uwagę na konieczność wprowadzenia w ramach współfinansowania Funduszu dodatkowych ubezpieczeń oraz stworzenia jasnych zasad funkcjonowania i podziału środków. Zapowiedział także, że audytu Narodowego Funduszu Zdrowia dokona zewnętrzna firma, która w sposób bezstronny oceni jego działania oraz zasadność stworzonego algorytmu rozdziału środków finansowych.

Prezes Nauman podkreślał, że funkcja Funduszu nie będzie się ograniczała do kwestii finansowych, ale przede wszystkim polegać będzie na współtworzeniu polityki zdrowotnej, w tym na opracowaniu klasyfikacji procedur medycznych i chorób. Takie działania, zdaniem prezesa NFZ, usprawnią działanie jednostek ochrony zdrowia i poprawią jakość opieki nad pacjentami. Nauman wspomniał także o konieczności powołania rzecznika praw pacjenta – prawnika z autorytetem niebędącego członkiem kas chorych.

Na koniec prezes NFZ zapewnił, że wszystkie jednostki – zarówno publiczne, jak i niepubliczne – będą miały jednakowy dostęp do konkursu ofert i będą traktowane na takich samych warunkach. Nauman zgodził się z opinią prezesa NRL Konstantego Radziwiłła, że konieczne jest niezwłoczne opracowanie nowej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, bez której reforma systemu ochrony zdrowia jest niemożliwa do przeprowadzenia.

Źródło: www.mp.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

luzowanie obostrzeń - Dentonet.pl
Rząd zapowiada drugi etap luzowania obostrzeń gospodarczych Asysta

Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadz...

finansowanie świadczeń NFZ - Dentonet.pl
NFZ zapowiada kolejne zmiany w finansowaniu stomatologii Lekarz

Narodowy Fundusz Zdrowia odpowiedział na apel prezesa NRL w sprawie wykonania umów o udzielanie świadczeń stomatologicznych finansowanych ze środków publicznych. NFZ w specjalnym piśmie podkreślił gotowość do kolejnego spotkania poświęconego omówieni...

zasiłek opiekuńczy - Dentonet.pl
Premier zapowiada zmiany w dodatkowym zasiłku opiekuńczym Asysta

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 będzie obowiązywał dłużej niż do 3 maja. Będą mogli jednak z niego skorzystać rodzice, którzy nie będą mogli zapewnić dziecku opieki w inny sposób. Fo...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji