Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Najpiękniejsze uśmiechy

Brak komentarzy | Publikacja:
Najpiękniejsze uśmiechy

Najpiękniejsze uśmiechy

Księżniczka Cambridge Catherine uśmiecha się najpiękniej wśród kobiet w Anglii. W plebiscycie zostały także przyznane dwa pierwsze miejsca za męski uśmiech, zajęli je: David Becham oraz George Clooney.

Plebiscyt prowadzony w Wielkiej Brytanii ma przypominać wszystkim Anglikom, o tym, że o zdrowie jamy ustnej trzeba dbać codziennie. „Piękny uśmiech sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie, osiągamy więcej sukcesów zawodowych, jesteśmy lepiej postrzegani w towarzystwie. Niestety wielu ludzi nie jest zadowolonych z wyglądu swoich zębów to odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym” – mówił dr Nigel Carter dyrektor wykonawczy brytyjskiego programu Dental Health Foundation. Według badań DHF, 51 procent kobiet i 60 procent mężczyzn badanych na wyspach uważa, piękny uśmiech za najbardziej atrakcyjną rzecz u swojego partnera.  Fundacja zaleca mycie zębów dwa razy dziennie, stosowanie fluoru, płukanie jamy ustnej, a także regularne wizyty u stomatologa. Jakość uśmiechu wpływa bezpośrednio na jakość naszego życia oraz kontakty z innymi ludźmi.

Dr Nigel wskazał, że bardzo ważnym elementem edukacji stomatologicznej jest nauka dbania o zęby od najmłodszych lat. Podkreślił także rolę rodziców, jako pierwszych nauczycieli dziecka w zakresie dbania o higienę jamy ustnej.

 

 

 

 

KL

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

GSK webinar lekarz technik
Tworzymy uśmiechy - stwórzmy dialog. Rozmowa dentysty z protetykiem Lekarz

Jak efektywnie współpracować na linii dentysta - technik dentystyczny? Wspólnie z firmą GSK oraz marką Corega zapraszamy na webinarium, podczas którego tech. dent. Katarzyna Subotowicz i ppłk lek. stom. Remigiusz Budziłło odpowiedzą na pytania: - Ja...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji