Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Most protetyczny w druku 3D wyprodukowany w Dubaju

1 komentarz | Publikacja:
Most protetyczny w druku 3D wyprodukowany w Dubaju

Most protetyczny w druku 3D wyprodukowany w Dubaju

W Dubaju, który ma ambicje stać się światową stolicą druku 3D, grupa naukowców wydrukowała most protetyczny na podbudowie ze stopu kobaltu. Cały proces trwał krócej niż 4 godziny.

Emir Dubaju Mohammed bin Rashid Al Maktoum już jakiś czas temu poinformował, że chciałby, aby miasto stało się światową stolicą druku 3D. W tamtejszych ośrodkach naukowych trwają badania nad coraz bardziej zaawansowanymi metodami druku 3D, które mają być wykorzystywane przede wszystkim w medycynie.

Grupa naukowców z firmy Sinterex, która jako pierwsza otrzymała pozwolenie od władz Dubaju na druk 3D na skalę przemysłową, niedawno wyprodukowała w ten sposób most protetyczny na podbudowie ze stopu kobaltu. Całość procesu trwała krócej niż 4 godziny. – Czas produkcji to nie jedyny atut mostów protetycznych wykonywanych metodą druku 3D. Drugim niezaprzeczalnym atutem jest wyjątkowa dokładność, gdyż specjalnie zaprogramowane komputery są gwarancją wyeliminowania ludzkich błędów. Po trzecie – jest to proces wydajny i przyjazny środowisku – powiedział Julian Callanan, dyrektor zarządzający Sinterex.

Technologia druku 3D znajduje coraz szersze zastosowanie w stomatologii. Kilka miesięcy temu informowaliśmy w Dentonecie o pracach holenderskich naukowców, którzy opracowali ząb 3D o właściwościach bakteriobójczych (można o tym przeczytać tutaj).

Prof. Gianluca Gambarini z Uniwersytetu w Rzymie w rozmowie z Dentowizją mówi o swoich spostrzeżeniach dotyczących polskiej stomatologii, nowoczesnych technologiach i sposobie rozumienia tzw. endodoncji trójwymiarowej.

AF

Fot. RobynsWorld, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Webinar GSK - Dentonet.pl
Zdrowy uśmiech seniora - pacjent protetyczny w gabinecie higieny Asysta

Polskie społeczeństwo należy do jednych z najszybciej starzejących się w Europie. Oznacza to, że seniorzy stanowią i będą stanowić coraz większą grupę pacjentów stomatologicznych. O najważniejszych kwestiach dotyczących postępowania z seniorami z uzu...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
Oceń komentarz:     0: : 0 Odpowiedz