Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

MIS Implants Technologies sprzedaje udziały firmie Dentsply Sirona

Publikacja:
MIS Implants Technologies sprzedaje udziały firmie Dentsply Sirona

MIS Implants Technologies sprzedaje udziały firmie Dentsply Sirona

27 czerwca 2016 r. firma MIS Implants Technologies ogłosiła zawarcie umowy sprzedaży udziałów z firmą Dentsply Sirona.

W rezultacie negocjacji pomiędzy firmami, MIS Implants Technologies sprzedało 100% udziałów. Kwota transakcji to 375 mln dolarów. Kontrakt przewiduje zachowanie marki i organizacji MIS na wszystkich światowych rynkach. Osoby zarządzające firmą i wytyczające jej strategię pozostają niezmienione.

– Zmiany właścicielskie w branży implantologicznej są nieuniknione i świadczą o dynamicznym rozwoju rynku i jego konsolidacji. Ta transakcja jest dowodem na to, że MIS jest prężnie rozwijającą się firmą z innowacyjnymi produktami na rynku premium (np. VConcept), na tyle atrakcyjną, aby zainwestować w jej zakup. Jednocześnie wierzę, że sprzedaż udziałów pozwoli na jeszcze lepsze finansowanie nowatorskich koncepcji implantologicznych MIS i możliwe będzie osiągnięcie synergii działań pomiędzy MIS i Dentsply Sirona, która przyniesie liczne korzyści dla obu stron. Zgodnie z przyjętą strategią i dzięki ciągłości umów dystrybucyjnyc,h marka MIS pozostanie obecna na polskim rynku, a firma Medif Sp. z o.o. (właściciel marki MIS Poland) nadal pozostaje dystrybutorem produktów MIS – komentuje Jacek Nitecki, CEO MIS Poland.

Umowa wejdzie w życie w przeciągu najbliższych miesięcy.

Fot. pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin sprzedaje... szczoteczki w klubowych barwach Lekarz

Występujący na co dzień w PKO BP Ekstraklasie zespół Pogoni Szczecin będzie sprzedawał... szczoteczki soniczne w klubowych barwach. Kluby piłkarskie na całym świecie zapewniają sobie ogromne dochody ze sprzedaży gadżetów i pamiątek. Są to jednak nie...