Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Ministerstwo się nie ugięło

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Ministerstwo się nie ugięło

Ministerstwo się nie ugięło

Protesty i pytania, prośby i wątpliwości towarzyszyły opiniowaniu listy produktów, które mają być dostępne w szkolnych sklepikach. Ministerstwo zdrowia zakończyło proces społecznych konsultacji związanych z projektem oferty artykułów żywnościowych dostępnych dla uczniów.

Zawarte w projekcie propozycje zgodnie oprotestowali producenci żywności i napojów. Ale ponieważ resort zakazał także gumy do żucia, głos zabrało Polskie Stowarzyszenie Stomatologiczne.

Jego przedstawiciele pytają – skoro guma do żucia, używana po posiłku czyści zęby i przeciwdziała próchnicy – dlaczego ma być zakazana w szkołach? Ministerstwo ma jednak w tej sprawie swoje zdanie. Guma do żucia może powodować wady zgryzu i zgrzytanie zębów oraz biegunkę. I do sklepików nie trafi.

Na pocieszenie producentów gumy należy dodać, że nie znajdzie się legalnie w szkolnych sklepikach razem z doborowym towarzystwem czyli słodkimi napojami, ciastkami zbożowymi, przekąskami typu musli, czy nektarami owocowo-warzywnymi.

Resort zdrowia ustąpił tylko w kwestii słodzonych cukrem smakowych napojów zastępujących mleczne np. sojowych czy migdałowych. Będą mogły być słodzone więcej niż 10 g na 100 ml. Może dlatego, że dzieci w ramach unijnego programu dostają mleko, także o smaku czekoladowym i truskawkowym z zawartością cukru.

Pomijając to, że problem szkolnych sklepików z niezdrowymi produktami powinien być rozwiązany wieki temu, to zwraca uwagę fakt, jak silne napięcia powoduje tak błahy, mogłoby się zdawać temat. Przez całe lata bagatelizowano ten problem, a na koniec ministerstwo, które powinno zajmować się zdecydowanie poważniejszymi produktami toczy boje z producentami żywności.
 

ab

 


źródło: gazetaprawna.pl
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentysta - Dentonet.pl
Ministerstwo zdrowia: już 205 zarażonych dentystów Lekarz

Według danych ministerstwa zdrowia, do 12 października br. zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 205 lekarzy dentystów. W swoim poprzednim raporcie, obejmującym okres do 20 września, ministerstwo informowało o 113 zakażeniach wśród lekarzy dentyst...

COVID-19 - Dentonet.pl
Ministerstwo zdrowia: zmiany w walce z SARS-CoV-2 Lekarz

Ponad 1,2 tys. dodatkowych łóżek dla pacjentów z COVID-19, nowe obostrzenia w powiatach oraz modyfikacja schematu postępowania dla pacjentów z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa - to najważniejsze zmiany, które we wtorek zapowiedział dr Adam Nie...

ustawa o zawodzie lekarza - Dentonet.pl
Ministerstwo zdrowia: nowe zasady specjalizacji Lekarz

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w najbliższym postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne będą obowiązywać zmiany wprowadzone ustawą z 16 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty....

ROZWIŃ WIĘCEJ
testy na koronawirusa - Dentonet.pl
Ministerstwo zdrowia o testach na COVID-19 dla lekarzy stażystów Lekarz

Ministerstwo zdrowia w specjalnym komunikacie poinformowało, że nie ma podstaw prawnych do wymagania przez jednostkę prowadzącą staż kierunkowy od lekarza/lekarza dentysty kierowanego do niej w celu odbycia stażu samodzielnego wykonania testu w kieru...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres