Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Mikroskop zapewnia inny wymiar stomatologii

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Mikroskop zapewnia inny wymiar stomatologii

Mikroskop zapewnia inny wymiar stomatologii

Nazariy Mykhaylyuk to znany na całym świecie, pochodzący z Ukrainy lekarz dentysta młodego pokolenia. Gorący zwolennik pracy z użyciem mikroskopu – wszędzie tam w stomatologii, gdzie jest to tylko możliwe. Ze swoim autorskim kursem „From Makro to Micro Microvision Approach” podróżuje po całym świecie. Niedawno po raz pierwszy gościł w Polsce. Zachęcał lekarzy dentystów do używania mikroskopów podczas preparacji pod uzupełnienia. Przeprowadza również szkolenia z fotografii i planowania leczenia.

Nazariy Mykhaylyuk korzysta z naszego działu DentoTube w portalu Dentowizja. Można tam obejrzeć jego filmy dotyczące preparacji pod mikroskopem i leczenia kanałowego*.

W wywiadzie dla Dentowizji Mykhaylyuk mówi o pracy, która jest jego hobby, motywacji do niej oraz o możliwościach, jakie stwarza dzisiejsza stomatologia.
– Przede wszystkim musisz mieć cierpliwość do swojej pracy – bez tego nie osiągniesz sukcesu. Druga ważna sprawa to odpowiednia motywacja – jeśli będziesz odpowiednio zmotywowany – będziesz pracować tak długo, aż osiągniesz odpowiedni, zadowalający efekt. Ważne są też nowe możliwości w stomatologii, a więc praca w powiększeniu, czyli używanie mikroskopu wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe – przekonuje.

W sytuacji, gdy Nazariy Mykhaylyuk pracuje od 6 lat tylko przy mikroskopie, teraz kiedy patrzy na zęby, nic nie widzi, są one przecież takie małe… Mówi się, że czego oczy nie widzą tego sercu nie żal… Ale w stomatologii nie działa to w ten sposób:
– Oczywiście można pracować bez mikroskopu, ale to jest tak jak ze sprzątaniem pokoju – jeśli patrzysz w jego róg z odległości 40 metrów – nie widzisz wszystkiego. Kiedy patrzysz z odległości 1 metra – widzisz więcej i posprzątasz dokładniej – przekonuje.

97% dentystów podczas preparacji zęba narusza zęby sąsiednie. To korzystne z biznesowego punktu widzenia, bo po kilku miesiącach pacjent wróci do gabinetu, ale niezgodne ze sztuką leczenia. A to jest niestety najczęstszy błąd przy preparacji:
– Chcę pokazać lekarzom, że mogą pracować inaczej, mogą polubić to, co robią, inaczej postrzegać stomatologię. Nie jako pracę – bo wtedy szybko się męczą, chcą ją jak najszybciej skończyć i wrócić do domu. Ale kiedy będą postrzegać ją jako hobby – mogą wykonywać swoją pracę dłużej, cieszyć się z jej efektów oraz sukcesów, a co najważniejsze – pacjenci otrzymają leczenie na odpowiednim poziomie – twierdzi Nazariy Mykhaylyuk.

Zdjęcia, filmy w gabinecie, przygotowanie dokumentacji medycznej to – zdaniem Nazariy Mykhaylyuka – pacjentom może się podobać:
– Moi pacjenci śmieją się, są zadowoleni. Widzą, że stomatologia może wyglądać inaczej.
Kiedy zapytamy ludzi o najgorszego lekarza, to zawsze wskażą dentystę. Nazariy Mykhaylyuk stara się to zmienić. Uważa, że pacjenci mogą polubić wizyty u stomatologa i przestać się ich bać: – Chcę, aby uczestnicy moich wykładów zapamiętali emocje, z jakimi mówię o swojej pracy. To jest filozofia podejścia DSD – Digital Smile Design – wprowadzenie emocji do stomatologii: radości, uśmiechu, pozytywnego nastawienia.

Emocjami możemy motywować pacjenta. Jak wiemy – mózg jest podzielony na dwie części – lewa część jest odpowiedzialna za myślenie, liczenie i fakty. Prawa część – to więcej emocji. Musimy więc starać się pracować więcej prawą częścią mózgu – dawać pacjentom emocje. Kiedy przychodzą do kliniki bez zamiaru poprawienia swojego uśmiechu – pokażmy im przykłady i możliwości dzisiejszej stomatologii. Pokażmy pozytywne nastawienie i emocje, by także w nich je obudzić i sprawić, by zmienili sposób postrzegania swojego uśmiechu. A wtedy – efekt końcowy ich zachwyci.

BZ

* DentoTube to stomatologiczny odpowiednik popularnego portalu YouTube. Każdy zarejestrowany użytkownik portalu Dentowizja.pl może opublikować tutaj swój film (nagrany nawet telefonem), w którym pokazuje swoją pracę (najczęściej są to zabiegi, ale też prezentacje urządzeń, animowane slajdy z wykładów, relacje z eventów).
W dziale DentoTube mamy filmy polskich lekarzy dentystów, ale zaprosiliśmy do współtworzenia serwisu także znanych i cenionych na całym świecie specjalistów, takich jak Antonis Chaniotis z Grecji czy Nazariy Mykhaylyuk z Ukrainy. Filmy prezentują m.in. leczenie kanałowe, mikrochirurgię, preparację zębów, implantologię, periodontologię.
Każdy może bezpłatnie dołączyć swoją produkcję i w tak znakomitym towarzystwie prezentować swoje możliwości, umiejętności i sukcesy. Zapraszamy.


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Joe Biden - Dentonet.pl
USA: co wygrana Bidena zmieni w stomatologii? Lekarz

Chociaż Donald Trump próbuje stosować kolejne metody odwrócenia swojej porażki, matematyka wyborcza pozostaje nieubłagana – 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie wkrótce reprezentant Partii Demokratycznej, Joe Biden. Jaki wpływ może mieć to n...

dentysta - Dentonet.pl
Ilu jest w Polsce dentystów? GUS będzie liczył w inny sposób Lekarz

Jakiś czas temu pisaliśmy o rozbieżnościach dotyczących liczby lekarzy dentystów publikowanych m.in. przez Eurostat oraz Naczelną Izbę Lekarską. Niedawno do samorządu wpłynęło pismo od prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, w którym wskazano, że GUS...

stomatologia - Dentonet.pl
Wykonywanie kontraktów w stomatologii – co nowego? Lekarz

Komisja stomatologiczna NRL ustala z Narodowym Funduszem Zdrowia warunki wykonywania kontraktów w 2020 r. i w latach następnych. W komunikacie poinformowano właśnie o stanie prac. Jednym z głównych obszarów działania samorządu, jest wypracowanie me...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
NFZ: przedłużenie okresu rozliczeniowego dla stomatologii Lekarz

Od 6 października br. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie przyjmował wnioski o przedłużenie okresu rozliczeniowego w umowach na udzielanie świadczeń medycznych, w tym leczenia stomatologicznego. Wnioski mogą składać świadczeniodawcy, którzy w okresie obo...

Paweł Niewada - Dentonet.pl
Wskazania do szynoterapii w stomatologii Lekarz

Dr n. med. Paweł Niewada opowiada w rozmowie z Dentonetem o zastosowaniu szynoterapii w leczeniu stomatologicznym oraz o stosowanej we własnej praktyce szynie MAGO. ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres