Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Mieć uśmiech jak Natalie Portman

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Mieć uśmiech jak Natalie Portman

Mieć uśmiech jak Natalie Portman

Marzeniem każdej, a przynajmniej większości, dziewczynek jest zostanie księżniczką. Dziś można zrealizować to marzenie choćby częściowo  Udając się do gabinetu stomatologicznego, można sprawić sobie uśmiech jak Kate Middleton.

Stomatolodzy zauważyli pewien trend, który dotyczy stomatologii estetycznej. Otóż kobiety wybierając się do gabinetu biorą ze sobą zdjęcie celebrytki i proszą o wykonanie identycznych zębów. Pacjentki chcą mieć głównie uśmiechy takie jak Kate Middleton, Anne Hathaway, Natalie Portman czy Jennifer Lopez.

 

Kto jest posiadaczem idealnych zębów?

Idealny uśmiech występuje wtedy gdy zęby są równe, białe, wystają poza linię ust, ale wyglądają przy tym naturalnie. Ranking American Academy of Cosmetic Dentistry (przygotowywany co roku przed Oscarami) jest wyznacznikiem ładnego uzębienia. Ostatni ranking wygrała Natalie Portman. Aż 91% stomatologów uznało jej uśmiech za idealny oraz naturalny. To właśnie uśmiechem amerykańskiej aktorki pragnie „legitymować” się najwięcej kobiet.

Wg rankingu portalu TeethWhitenigReviews.com posiadaczkami najładniejszych uśmiechów są Jessica Alba, Bridget Moynhan, Gisele Bundschen i Scarlett Johansson.

 

Jak wygląda idealny uśmiech?

Warto dodać, że za idealne uważa się uzębienie niekoniecznie doskonałe w każdym calu. Zęby mają przede wszystkim wyglądać na prawdziwe. Co ciekawe w modzie są drobne niedoskonałości. Zęby nie muszą już być nienaturalnie białe i ustawione równo przy sobie. Jedynki mają być wyraźnie zarysowane, a coraz popularniejsze jest posiadanie diastemy.

Ostatnimi czasy furorę robi korekcja przebiegu linii uśmiechu i przedłużanie zębów. Dotychczas uzębienie musiało być równe, obecnie zwraca się uwagę na to, aby zęby nie chowały się pod górną wargą. Taki efekt osiąga się za pomocą porcelanowych licówek, które nakleja się na powierzchnię zęba.

Stomatolodzy sygnalizują, że zmiana mody jest jak najbardziej in plus. Naturalność jest tym czym powinien charakteryzować się ładny uśmiech. Być może w zapomnienie odejdą zęby gładkie i białe niczym porcelana, nie przepuszczające i nie odbijające światła. Najważniejsze są symetria uśmiechu oraz podobieństwo jedynek i dwójek, które tworzą proporcjonalny uśmiech.

 

opr. pw

 

Zobacz w portalu Dentowizja.pl: "Czy są idealne uśmiechy?"

 

Już jutro o tym jaka moda "na zęby" panuje wśród mężczyzn, czyli stomatologiczny anty-aging


POWIĄZANE ARTYKUŁY

"Każda treść publikowana w social mediach musi mieć wartość" Lekarz

– Social media to narzędzia, które pozwalają budować wizerunek lekarza dentysty zarówno w stosunku do pacjentów, jak i innych lekarzy – mówiła podczas sobotniego webinaru „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” lek. dent. Anna Kuśnierczak, znana również jako ...

testy na koronawirusa - Dentonet.pl
"Cały personel medyczny musi mieć powszechny dostęp do testów" Lekarz

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało o jak najszersze zapewnienie dostępności testów na obecność SARS-CoV-2 personelowi medycznemu w kraju. – Dostępność do tych testów powinna być powszechna w odniesieniu do personelu medycznego uczestnicz...

ROZWIŃ WIĘCEJ
dziel się uśmiechem - Dentonet.pl
Zdrowe zęby po wakacjach, czyli jak dbać o piękny uśmiech Pacjent

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca – przed nami ostatnie wyjazdy zanim dzieci znów zasiądą do szkolnych ławek. Podczas letnich podróży pozwalamy sobie na więcej swobody i niestety częściej niż zazwyczaj zdarza nam się zrobić sobie przerwę od dobryc...

Aby zdrowy uśmiech mieć… Poradnik stomatologiczny od NFZ-u Asysta

Zachodniopomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował czwarte już wydanie poradnika stomatologicznego dla dzieci i kobiet w ciąży.Poradnik "Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć" zawiera najważniejsze zalecenia w kierunk...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres