Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Mały gabinet czy duża klinika?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Mały gabinet czy duża klinika?

Mały gabinet czy duża klinika?

Praca asystentki stomatologicznej w małym gabinecie ma swoje blaski i cienie. Trzeba się dobrze zastanowić na temat ewentualnego podjęcia w nim pracy.  Nie będzie truizmem, że wszystko zależy od charakteru szefa.

Co oznacza mały gabinet? Najczęściej jeden stomatolog i jego asystentka. Często lekarze na początku, gdy uruchamiają praktykę myślą, że sami dadzą sobie radę i nie będą potrzebowali asystentki. I na początku rzeczywiście się to udaje. Zanim pacjenci zaczną przychodzić regularnie, wszystko daje się pogodzić, ale potem robi się dużo trudniej.

Oczywiście, jeżeli lekarz stomatolog nie cieszy się dużym wzięciem u pacjentów, to ruch jest mały, ale najczęściej jednak liczba pacjentów rośnie, telefon dzwoni bez przerwy i okazuje się, że potrzebny jest ktoś do pomocy.

 

 

Podjęcie pracy w takim miejscu ma swoje dobre strony. Po pierwsze jest szansa na poznanie wielu nowych zagadnień, ponieważ pod okiem szefa trzeba je wykonać, bo i tak nie ma nikogo innego. Zatem wiele można się nauczyć. Po drugie znamy pacjentów od podszewki. Jest ich mniej niż w dużej klinice i nie są anonimowi. Jest też szansa na partnerski kontakt z szefem – wszak tylko na swoją asystentkę może liczyć.

Do pewnych mankamentów należy jednak zaliczyć to, że asystentka musi robić wszystko, począwszy od odbierania telefonów, aż po sprzątanie nie tylko gabinetu ale np. również poczekalni i toalety. Z urlopem nagłym może być ciężko – nikt nas nie zastąpi nagle. W dużej klinice są recepcjonistki i sprzątaczka, a o zastępstwo nagłe jest prościej.

Tak więc blaski i cienie. Ale jeżeli w jakimś wymiarze pensja rekompensuje trudy pracy, to mały gabinet może być dobrym miejscem dla asystentki stomatologicznej.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Szkolne gabinety - Dentonet.pl
Szkolny gabinet w Kalwarii Lekarz

W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej do użytku oddano szkolny gabinet stomatologiczny. Będzie on miał charakter międzyszkolny. W kolejnych latach gmina ma w planach uruchomienie następnych dwóch gabinetów w szkołach. Jak czytamy w komunika...

opłata epidemiologiczna - Dentonet.pl
Gabinet współpracujący z NFZ-em bez "opłaty epidemiologicznej" Lekarz

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował, że gabinety stomatologiczne współpracujące z NFZ-em nie mogą domagać się od pacjentów tzw. opłaty epidemiologicznej za środki ochrony osobistej czy dezynfekcji. Rzecznik Praw Pacjenta w ostatnich tygodniach na sw...

ROZWIŃ WIĘCEJ
PTS - Dentonet.pl
Gabinet stomatologiczny w czasie pandemii – PTS radzi Lekarz

Na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pojawił się szereg opracowanych przez ekspertów wytycznych i podpowiedzi dotyczących funkcjonowania praktyk stomatologicznych w dobie pandemii COVID-19. Opisy, infografiki, formularze o...

jak prowadzić gabinet - Dentonet.pl
Jak w dobie koronawirusa prowadzić gabinet zgodnie z prawem? Lekarz

Odpowiedzi na nasze pytania udzielają mec. Agnieszka Sztuwe i mec. Klaudia Mokrzewska z Kancelarii Naworska Marszałek Sp. k. w Toruniu. Obecnie działalność wielu gabinetów stomatologicznych jest zawieszona, ale właściciele praktyki przyjmują najpiln...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres