Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Magnolia na zdrowy oddech

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Magnolia na zdrowy oddech

Magnolia na zdrowy oddech

Wyciąg z kory magnolii jako składnik gumy do żucia lub cukierka jest skutecznym sposobem na walkę z nieprzyjemnym zapachem z ust. Szczypta kory magnolii dodana do miętowej gumy do żucia lub cukierków, skutecznie eliminuje szczepy bakterii odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnej woni, która pojawia się jako efekt zachodzących w jamie ustnej reakcji chemicznych zapoczątkowanych przez drobnoustroje.
 

Ekstrakt z kory magnolii od wieków znany jest chińskiej medycynie, w której stosowany jest jako skuteczny sposób na walkę z gorączką, bólami głowy i stresem. Jego skuteczność udowodniono także w walce z chorobą wrzodową żołądka, licznymi drobnoustrojami. Badania wykazały, że wykazuje on niską toksyczność i niewielką ilość efektów ubocznych.
 

Badacze z laboratoriów, znanej na naszym rynku firmy Wrigley, postanowili sprawdzić czy wyciąg ten może stać się sprzymierzeńcem w walce z drobnoustrojami wywołującymi halitozę. Naukowcy opublikowali na łamach Journal of Agricultural and Food Chemistry wyniki testów, które jednoznacznie potwierdzają, że wyciąg z kory magnolii niszczy skutecznie szkodliwe bakterie. Podczas testów laboratoryjnych przy pomocy „wzbogaconych” cukierków i gum do życia udało się zniszczyć 99,9% z trzech typów mikroorganizmów wywołujących nieprzyjemny zapach z ust.
 

Nowy wynalazek poddano próbie skuteczności także na 9 pracownikach korporacji Wrigley, którzy testowali miętową gumę oraz cukierki z wyciągiem z magnolii. W ciągu 30 min unieszkodliwiono przy pomocy „wzbogaconych” cukierków ponad 61% bakterii wywołujących halitozę.
 

To wynik porównywalny do tego jaki osiąga się stosując płyny do płukania ust, jednak gorszy niż wcześniejsze testy laboratoryjne. Cukierki bez kory magnolii eliminowały zaledwie 3,6% bakterii.
 

Guma wykazywała mniejszą skuteczność w walce z drobnoustrojami, wskutek jej żucia po 40 minutach znikało 43% bakterii. Guma do żucia bez ekstraskładnika eliminowała zaledwie 18% monitorowanych bakterii.
 

Pozostaje tylko czekać, kiedy gumy w opakowaniach przedstawiających kwiat magnolii pojawią się na sklepowych półkach.
 

 

inf.wł.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

randka - Dentonet.pl
Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia! Pacjent

Choć Walentynki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, to na stałe zakorzeniły się już w polskiej kulturze. Przygotowując się do walentynkowej randki, warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach savoir-vivre’u. Jak wskazuje badanie zrea...

Aby zdrowy uśmiech mieć… Poradnik stomatologiczny od NFZ-u Asysta

Zachodniopomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował czwarte już wydanie poradnika stomatologicznego dla dzieci i kobiet w ciąży.Poradnik "Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć" zawiera najważniejsze zalecenia w kierunk...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zdrowy uśmiech - Dentonet.pl
"Zdrowy uśmiech" w Gliwicach - pozytywna ocena AOTMiT Lekarz

AOTMiT pozytywnie oceniła projekt programu profilaktycznego "Zdrowy uśmiech", który ma na celu ograniczenie występowania próchnicy u dzieci z Gliwic. Całkowity budżet przeznaczony na realizację programu wynosi ponad 463 tys. zł, zaś okres realizacji ...

Aplikacja żywieniowa "Zdrowy nabiał" Asysta

"Zdrowy nabiał" to przygotowana z inicjatywny Polskiej Izby Mleka aplikacja mobilna, której celem jest propagowanie spożycia nabiału jako niezbędnego elementu zdrowej, zbilansowanej diety. "Zdrowy nabiał" to darmowa aplikacja mobilna która umożliwia ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres