Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Letni dress code czyli co asystentka stomatologiczna ma pod fartuszkiem

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Letni dress code czyli co asystentka stomatologiczna ma pod fartuszkiem

Letni dress code czyli co asystentka stomatologiczna ma pod fartuszkiem

Fala upałów daje się we znaki głównie tym, którzy nie leżą plackiem na plaży morskiej czy mazurskiej, tylko są w codziennej pracy. Przed czy po urlopie, to bez różnicy. Pracujący w różnych zawodach rano zastanawiają się co założyć na siebie, aby przetrwać przy 40 stopniach Celsjusza.

Prosta sprawa, gdy ktoś pracuje w miejscu, gdzie nie styka się z klientami, czy jak w wypadku zawodów medycznych z pacjentami. Wtedy ma większy luz. Ale gdy jednak spotykamy ludzi i do tego cierpiących, to już trzeba się zastanowić.

Ale sprawa ma głębsze dno. Strój do pracy asystentki stomatologicznej jest określony przepisami. Wiadomo fartuch czy kostium, zakryte buty itd. A drugie dno? To co pod spodem, no i jeszcze ewentualnie recepcja.

Teoretycznie, gdy witamy pacjentów w recepcji, można być w normalnym stroju. Normalnym czyli w bluzce na ramiączkach i szortach? Raczej niekoniecznie. Może jednak zakryte ramiona i coś lekkiego, ale może do kolan.

Podczas pracy w gabinecie mamy strój profesjonalny, a zatem – czy to, co pod nim to już nasza sprawa? Teoretycznie tak. Jednak, gdy asystentka stomatologiczna zrezygnuje z biustonosza, to będzie to, delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Czy to jest ważne?

O tym, że to istotne, mogą świadczyć wskazówki, które dla swoich studentów podaje Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierownik Zakładu Dydaktyki Medycznej apeluje do studentów: „ Bardzo proszę pamiętać o tym, że pod fartuch należy stosować ubranie właściwe do okoliczności. Proszę stosować strój w jakim poszlibyście Państwo do pracy na której Wam zależy.”

A tak naprawdę jest najprostsza zasada, nawet w tropikalnych upałach pamiętamy o innych i o ich odczuciach. Miejmy nadzieję, że zrewanżują się nam tym samym.
ab

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Damian Nasulicz - Dentonet.pl
Kreatywna stomatologia, czyli jak modyfikować protokoły leczenia Lekarz

W stomatologii, podobnie jak w innych dziedzinach medycyny, od lat ma miejsce dynamiczny rozwój, który przebiega na różnych płaszczyznach. Pojawia się nowa aparatura, precyzyjne instrumentarium, wprowadzane są nowatorskie, wciąż udoskonalane metody t...

Porady cioci Flo, czyli zęby w epoce edwardiańskiej Lekarz

Czasopismo „Przyjaciel Rodziny” to sympatyczny angielski miesięcznik odzwierciedlający ducha końca epoki edwardiańskiej. Stałą rubrykę prowadziła niejaka ciocia Flo, której porady często dotyczyły dbania o zdrowie i zęby. Numer z marca 1910, z które...

Fałszywy dentysta - Dentonet.pl
Zęby jak z obrazka, czyli o stomatologii w malarstwie Lekarz

Sądząc po pracach plastycznych sprzed kilkuset lat, zakres ówczesnej stomatologii był mocno zawężony. Prawie nie widać na nich profilaktyki, codziennej higieny jamy ustnej, ówcześnie stosowanych (z rzadka!) metod leczenia. Na obrazach dawnych mistrzó...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Pasta do zębów Kolynos, czyli reklama „na wnuczka” Lekarz

Naiwne staruszki najlepiej okrada się metodą „na wnuczka”. Domniemany „wnuczek” dzwoni do drzwi mieszkania osoby starszej i dezorientuje bajeczką o potrzebującej nagłej pomocy nieistniejącej babci, a następnie wyłudza, co się da. Dawniej metody nie b...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres