Znamy zwycięzców programu edukacyjnego „Repetitio est…”
Blisko 1800 zarejestrowanych osób, dwa etapy internetowe i wielki finał, który odbył się w minioną niedzielę (8 grudnia) w Łodzi – I edycja programu naukowego „Repetitio est…” za nami! Niedzielny finał w postaci pełnego ciekawych, ale i wymagających zadań praktycznych toru przeszkód wyłonił zwycięzców trzech kategorii: lekarz stomatolog, asystentka/higienistka stomatologiczna oraz student stomatologii.

Program edukacyjny „Repetitio est…” był skierowany do lekarzy dentystów, asystentek i higienistek stomatologicznych, a także studentów stomatologii. Jego głównym celem było umożliwienie im zdobywania wiedzy oraz poszerzania swoich kompetencji zawodowych przy użyciu nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych.

Finał pełen emocji
Do ścisłego finału zakwalifikowało się po 10 najlepszych osób z każdej kategorii. Odbył się 8 grudnia br. w siedzibie portalu Dentonet.pl w Łodzi, a wzięli w nim udział uczestnicy z różnych miast z całej Polski, m.in. z Warszawy czy Szczecina. Rozstrzygający etap miał formę wyjątkowego toru przeszkód – finaliści po kolei wchodzili do poszczególnych gabinetów, gdzie czekały na nich zadania praktyczne, dotyczące m.in. rozpoznawania poprzez dotyk narzędzi stomatologicznych, udzielania pierwszej pomocy w gabinecie, mieszania masy alginatowej czy zakładania szwu węzełkowego. Łącznie zadań praktycznych było dziesięć, a wykonanie każdego nadzorował egzaminator, który przyznawał punkty za wykonanie oraz mierzył czas.
Po podliczeniu punktów oraz czasu poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii. W kategorii lekarzy dentystów najlepsza okazała się Sylwia Wiejak przed Aleksandrą Kokoszką oraz Aleksandrą Ambryszewską. Wśród asystentek/higienistek stomatologicznych zwyciężyła Edyta Sidor przed Aleksandrą Berdys i Ullyaną Gnatyuk. W kategorii studentów stomatologii wygrała Agnieszka Falicka przed Anną Skipirzepą oraz Karoliną Dominiką Kalembą.

Wszyscy finaliści i zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród których znalazły się kurs Clear Aligner, odzież medyczna Kokosze, kurs medycyny estetycznej YOUVENA, bilety na Asysdent 2020, roczna prenumerata czasopisma e-Dentico, książki ufundowane przez wydawnictwo PWN, bilety na Akademię Kompozytu, bilety na Akademię Implantu, szczoteczki Genius od OralB oraz produkty Listerine. Wręczyli je dr n. med. Tomasz Maria Kercz, pomysłodawca programu, a także dypl. hig. stom Magdalena Suszyńska, członek rady naukowej.
Dziękujemy za udział w programie wszystkim uczestnikom, partnerom i sponsorom – za pomoc w jego organizacji, a członkom rady naukowej – za nieocenione merytoryczne wsparcie!
Aleksandra Filipiak-Graczykowska







