Zmarł dr n. med. Michał Pereświet-Sołtan – pionier implantologii
W wieku 92 lat zmarł wybitny chirurg szczękowo-twarzowy dr n. med. Michał Pereświet-Sołtan, przez długie lata związany zawodowo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Dr n. med. Michał Pereświet-Sołtan był jednym z pionierów implantologii stomatologicznej w Polsce. Był cenionym nauczycielem akademickim i wychowawcą pokoleń lekarzy dentystów w naszym kraju. Przez wiele lat pracował w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej WUM, w latach 1984-1993 był zastępcą dyrektora Instytutu Stomatologii warszawskiej uczelni. W latach 1982-1991 pełnił funkcję ordynatora II Oddziału w Klinice Chirurgii Szczękowej.
Rodzinie i bliskim dr. n. med. Michała Pereświeta-Sołtana składamy wyrazy współczucia.
Źródło: https://wld.wum.edu.pl/






