Zgłoszenie źródła ciepła w CEEB tylko do końca czerwca
Jak przypomina Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku, do końca czerwca należy dokonać zgłoszenia źródła ciepła używanego w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Za brak wpisu może grozić kara do 5 tys. zł.

Zgodnie z przepisami, obowiązek zgłoszenia źródła ciepła używanego w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) mają właściciele oraz zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych (usługowych) – a więc również lekarze i lekarze dentyści będący właścicielami lub współwłaścicielami budynków, w których są udzielane świadczenia zdrowotne.
Deklarację złożyć należy do końca czerwca br. Można to zrobić elektronicznie poprzez stronę https://ceeb.gov.pl/ lub w formie papierowej (formularz z oznaczeniem „B” wysłać należy do urzędu gminy właściwej dla położenia nieruchomości). Do wypełnienia deklaracji niezbędny jest adres nieruchomości, a także informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw, ich przeznaczeniu oraz mocy.
Obowiązek dotyczy budynków, w których źródła ciepła zaczęły działać przed 1 lipca 2021 r. Osoby, które zainstalowały nowe źródło ogrzewania po tej dacie, powinny złożyć deklarację w ciągu 14 dni od dnia jej uruchomienia. Niezłożenie deklaracji w terminie może być ukarane grzywną w wysokości do 5 tys. zł.
Czy szkolenia z kompetencji miękkich przekładają się na finanse gabinetu? - Tak, ale nie u wszystkich lekarzy - mówi w rozmowie z Dentonetem trener rozwoju Michał Katarzyński, autor poradników na temat kompetencji miękkich w gabinetach. - Z moich doświadczeń zawodowych wynika, że inwestycja w takie umiejętności pozwala na podwojenie przychodów praktyki w stosunkowo krótkim czasie.
Źródło: https://oilgdansk.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze







