Zbliża się termin składania sprawozdań o odpadach w systemie BDO
Do 15 marca 2022 r. podmioty wykonujące działalność leczniczą zobowiązane są złożyć sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami za 2021 r. Obowiązująca jest forma elektroniczna poprzez platformę BDO.

Przypomnijmy – roczne sprawozdania o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu nimi mają obowiązek składać podmioty, o których mowa w art. 75 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Są to m.in. lekarze oraz lekarze dentyści prowadzący własne praktyki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za niezłożenie sprawozdania przewidziane są sankcje w postaci kary grzywny.
Roczne sprawozdania za 2021 r. składane są wyłącznie w wersji elektronicznej, za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO).
Podmioty zobowiązane do sporządzenia i złożenia:
- sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi,
- sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami.
Sprawozdania należy złożyć właściwemu marszałkowi województwa do 15 marca 2022 r.
Co ważne, przepisy ustawy o odpadach nie przewidują konieczności składania sprawozdania w zakresie wytwarzanych odpadów przez podmiot, który ich nie wytworzył w danym roku sprawozdawczym, czyli tzw. sprawozdania zerowego. Analogiczna sytuacja dotyczy braku konieczności złożenia sprawozdania w zakresie przetwarzania odpadów za rok, w którym odpady nie były przetwarzane przez podmiot zajmujący się tego typu działalnością.
Na dobrze zorganizowaną praktykę stomatologiczną składa się zarówno architektura wnętrza, sprzęt, umiejętności medyczne, jak i relacja, jaką lekarz tworzy z pacjentem - mówi coach i trener personelu medycznego Mariusz Oboda.
Źródło: https://bdo.mos.gov.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze



