Wrocław: absolwenci studiów English Division z dyplomami
84 osoby odebrały certyfikaty ukończenia studiów English Division na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz złożyły przyrzeczenie lekarskie. Podczas uroczystości absolwentom towarzyszyły ich rodziny i przyjaciele.

Jak czytamy w komunikacie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, absolwenci otrzymali certyfikaty po sześciu latach nauki na kierunku lekarskim oraz pięciu na kierunku lekarsko-dentystycznym. Studia w języku angielskim ukończyli m.in. obywatele USA, Kanady, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Indii i Iraku.
– Dziękuję za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Mam nadzieję, że go nie zawiedliśmy i z dumą będziecie mówili o Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu "to nasza uczelnia", a my zawsze z dumą będziemy podkreślali, że jesteście naszymi absolwentami – mówił rektor prof. Piotr Ponikowski.
W uroczystości wzięli udział również m.in. prof. Andrzej Hendrich – dziekan Wydziału Lekarskiego, prof. Beata Sobieszczańska – prodziekan ds. kształcenia w języku angielskim oraz dr hab. Maciej Dobrzyński – prodziekan ds. kształcenia w języku angielskim Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego UMW.
Obok obowiązkowego "Gaudeamus igitur", absolwenci i ich goście wysłuchali "Poloneza" Wojciecha Kilara oraz występu Natalii Lubrano, która wykonała m.in. "Imagine" Johna Lennona oraz "We are the champions" zespołu Queen.
– Wszystkie dziedziny stomatologii znajdą dla siebie miejsce w ramach Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Do współtworzenia tej przestrzeni zapraszamy także młodych lekarzy dentystów – mówi w rozmowie z Dentonetem prof. dr hab. n. med. Tomasz Gedrange z Zarządu Głównego PTS.
Źródło: https://www.umw.edu.pl/
Fot. Tomasz Walów
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze




