Wągrowiec dba o zęby dzieci z miejscowych przedszkoli
Burmistrz Wągrowca podpisał umowę z przychodnią stomatologiczną „Mediroot”, na mocy której odbędą się warsztaty edukacyjne oraz badania profilaktyczne dla tamtejszych przedszkolaków.

W 2019 r. Wągrowiec - jako jeden z pierwszych samorządów w Wielkopolsce - podpisał porozumienie w sprawie opieki stomatologicznej dla uczniów szkół podstawowych, realizując w ten sposób przepisy ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami.
Teraz działania edukacyjne i profilaktyczne zostaną rozszerzone o przedszkolaków. Burmistrz Wągrowca podpisał umowę z przychodnią stomatologiczną „Mediroot”, na mocy której odbędą się warsztaty edukacyjne dla dzieci. W ich trakcie przedstawiony zostanie instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej, maluchy dowiedzą się również o nawykach służących zdrowiu zębów. - Dzieci zostaną także wstępnie zdiagnozowane pod kątem występujących wad ortodontycznych, niepokojących zmian w jamie ustnej czy też konieczności leczenia lub wykonania zabiegów higienicznych - powiedziała Urszula Korzeniowska, właścicielka przychodni.
Rodzice, którzy wyrażą pisemną zgodę na objęcie dziecka pomocą stomatologiczną, będą mogli osobiście odebrać wyniki badań lub otrzymać je na podany adres e-mail.
- Mam nadzieję, że planowane działania w przedszkolach z lekarzem stomatologii zaprocentują w niedalekiej przyszłości - dodał burmistrz Jarosław Berendt.
Każdy lekarz dentysta, niezależnie od specjalizacji, powinien być przygotowany do pracy z dziećmi. Co zaleca w takiej pracy, na przykład podczas wizyty adaptacyjnej stomatolog dziecięcy dr Piotr Sobiech? Przede wszystkim dużo empatii i cierpliwości.
Źródło: https://www.wagrowiec.eu/pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






