Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ruszył z rekrutacją
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczął rekrutację na studia na rok akademicki 2024/2025. Na uczelni przygotowano 2100 miejsc na dziesięciu kierunkach, w tym 107 miejsc na studiach stomatologicznych.

Jak czytamy w komunikacie na stronie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, rozpoczęła się rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025. Kandydaci mogą się już rejestrować on-line w systemie internetowej rejestracji kandydatów (IRK). Na stronie znajdują się również harmonogramy rekrutacji dedykowane dla każdego kierunku z osobna. Są tam podane nie tylko terminy, ale także zasady rekrutacji i informacje o dokumentach, które trzeba dostarczyć.
– Na rejestrację, uzupełnienie danych, wybranie kierunku studiów, wpisanie wyników z matur i wniesienie opłaty rekrutacyjnej macie czas do 12 lipca. Po tym terminie systemy zostaną zamknięte, a wyniki będą ogłaszane zgodnie z terminarzami dla konkretnych kierunków – poinformowano.
2100 miejsc na dziesięciu kierunkach
Na rok akademicki 2024/2025 przygotowano 2100 miejsc na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii i zdrowiu publicznym. Prowadzona jest też rekrutacja na studia w języku angielskim na kierunki „Medicine” i „Dentistry”.
Jak wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia, limit przyjęć na kierunek lekarsko-dentystyczny na wrocławskiej uczelni na rok akademicki 2024/2025 to 107 miejsc (52 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim, 1 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim – miejsca dla cudzoziemców, 30 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim oraz 24 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski).
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest obecnie najwyżej notowaną polską uczelnią medyczną na prestiżowej Liście Szanghajskiej. Zajmuje drugie miejsce w kraju w dziedzinie medycyny klinicznej i w obszarze zdrowia publicznego. Prowadzone na uczelni kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny uplasowały się na trzecich miejscach w rankingu Perspektywy 2023. W rankingu THE WUR 2024 by Subject Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu osiągnął najlepszy w Polsce rezultat w kategorii „Clinical and Health”.
Zapytaliśmy studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów stomatologii o ich rady dla młodszych kolegów, którzy dopiero zaczynają kształcić się w zawodzie lekarza dentysty. – Nie zmarnujcie czasu, który macie na studiach. Możecie z niego wyciągnąć jak najwięcej i pokochać stomatologię jeszcze bardziej – mówią. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!
Źródło: https://www.umw.edu.pl/pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






