Przejdź do treści
Dentonet.pl Lekarz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ruszył z rekrutacją

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ruszył z rekrutacją

Aleksandra

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczął rekrutację na studia na rok akademicki 2024/2025. Na uczelni przygotowano 2100 miejsc na dziesięciu kierunkach, w tym 107 miejsc na studiach stomatologicznych.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ruszył z rekrutacją

Jak czytamy w komunikacie na stronie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, rozpoczęła się rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025. Kandydaci mogą się już rejestrować on-line w systemie internetowej rejestracji kandydatów (IRK). Na stronie znajdują się również harmonogramy rekrutacji dedykowane dla każdego kierunku z osobna. Są tam podane nie tylko terminy, ale także zasady rekrutacji i informacje o dokumentach, które trzeba dostarczyć.

Na rejestrację, uzupełnienie danych, wybranie kierunku studiów, wpisanie wyników z matur i wniesienie opłaty rekrutacyjnej macie czas do 12 lipca. Po tym terminie systemy zostaną zamknięte, a wyniki będą ogłaszane zgodnie z terminarzami dla konkretnych kierunków – poinformowano.

2100 miejsc na dziesięciu kierunkach

Na rok akademicki 2024/2025 przygotowano 2100 miejsc na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii i zdrowiu publicznym. Prowadzona jest też rekrutacja na studia w języku angielskim na kierunki „Medicine” i „Dentistry”.

Jak wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia, limit przyjęć na kierunek lekarsko-dentystyczny na wrocławskiej uczelni na rok akademicki 2024/2025 to 107 miejsc (52 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim, 1 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych w języku polskim – miejsca dla cudzoziemców, 30 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim oraz 24 na jednolite studia magisterskie prowadzone w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski).

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest obecnie najwyżej notowaną polską uczelnią medyczną na prestiżowej Liście Szanghajskiej. Zajmuje drugie miejsce w kraju w dziedzinie medycyny klinicznej i w obszarze zdrowia publicznego. Prowadzone na uczelni kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny uplasowały się na trzecich miejscach w rankingu Perspektywy 2023. W rankingu THE WUR 2024 by Subject Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu osiągnął najlepszy w Polsce rezultat w kategorii „Clinical and Health”.

Zapytaliśmy studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów stomatologii o ich rady dla młodszych kolegów, którzy dopiero zaczynają kształcić się w zawodzie lekarza dentysty. – Nie zmarnujcie czasu, który macie na studiach. Możecie z niego wyciągnąć jak najwięcej i pokochać stomatologię jeszcze bardziej – mówią. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

Źródło: https://www.umw.edu.pl/pl/

Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem

Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze

Proponowane

Nowe standardy implantologii natychmiastowej. Global Education Tour Poland 2026 już w październiku w Warszawie Nowe standardy implantologii natychmiastowej. Global Education Tour Poland 2026 już w październiku w Warszawie

Nowe standardy implantologii natychmiastowej. Global Education Tour Poland 2026 już w październiku w Warszawie

W dniach 17-18 października 2026 r. Warszawa stanie się miejscem spotkania lekarzy dentystów zainteresowanych nowoczesną implantologią, periodontologią i cyfrowymi protokołami leczenia. Kongres Camlog – Global Education Tour Poland 2026 – to dwa dni intensywnej wiedzy klinicznej, praktycznych warsztatów oraz inspiracji płynących od jednego z najbardziej cenionych międzynarodowych wykładowców w tym zakresie – dr. Ramóna Gómeza Medy. Dynamiczny rozwój materiałów, technologii oraz protokołów chirurgiczno-protetycznych redefiniuje […]
Wrocław: absolwenci UMED-u najlepsi na jesiennym LDEK-u Wrocław: absolwenci UMED-u najlepsi na jesiennym LDEK-u

Wrocław: absolwenci UMED-u najlepsi na jesiennym LDEK-u

Tegoroczną jesienną sesję Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego zdominowali absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajęli pierwsze miejsce w kraju, uzyskując średnią 152,68 pkt. – średnia ogólnopolska wyniosła 143,24 pkt. Jak podano w przesłanym przez uczelnię komunikacie, absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu odnotowali również bardzo wysoką zdawalność – egzamin zaliczyły 93 osoby na 98 przystępujących do sprawdzianu. Do jesiennego egzaminu LDEK przystąpiło w całym kraju […]
Stomatologia dziecięca popularną specjalizacją podczas jesiennego naboru Stomatologia dziecięca popularną specjalizacją podczas jesiennego naboru

Stomatologia dziecięca popularną specjalizacją podczas jesiennego naboru

Opublikowano wyniki pierwszego etapu jesiennego naboru na szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy i lekarzy dentystów. Z danych udostępnionych w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) wynika, że dużym zainteresowaniem cieszyła się stomatologia dziecięca – znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych specjalizacji w trybie rezydenckim. W jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym złożono łącznie 7995 poprawnych formalnie wniosków o przyjęcie na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne. W ramach pierwszego etapu rekrutacji 6149 osób zostało […]
„Ze stomatologicznego lustra pacjenta, jakim jest jama ustna, można wyczytać bardzo wiele” „Ze stomatologicznego lustra pacjenta, jakim jest jama ustna, można wyczytać bardzo wiele”

„Ze stomatologicznego lustra pacjenta, jakim jest jama ustna, można wyczytać bardzo wiele”

Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. Tomaszem Konopką, wykładowcą Konferencji Przyszłych Mistrzów Stomatologii. Panie Profesorze, w wykładzie pt. „Błona śluzowa jamy ustnej – pierwsze lustro zdrowia” stawia Pan tezę, że to, co widzimy w jamie ustnej, może powiedzieć więcej niż diagnostyka. Jak młody lekarz dentysta może wykorzystać tę perspektywę w codziennej pracy, aby wyróżnić się jako „mistrz stomatologii”? Prof. dr hab. n. med. Tomasz Konopka: […]

Najnowsze

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Eksperci: dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu

Dezinformacja medyczna weszła do głównego nurtu. Funkcjonuje na styku mediów, platform społecznościowych, polityki, prawa, marketingu i codziennych wyborów pacjentów – wynika z raportu „Dezinformacja medyczna” przygotowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Mediaboard. Uczelnia poinformowała w czwartek w komunikacie, że przeanalizowano ponad 32 tys. publikacji w mediach tradycyjnych, blisko 350 tys. wpisów w mediach społecznościowych. – Jako lekarz, ale też jako naukowiec, nie mam wątpliwości, że wiedza to dziś za mało. Kluczowe […]
Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Pacjenci chcą wiedzieć, jak dbasz o ich bezpieczeństwo w gabinecie

Badanie przeprowadzone przez amerykańską organizację Dental Assisting National Board (DANB) wskazuje, że pacjenci bardzo doceniają kontrolę zakażeń w praktykach stomatologicznych. Jednocześnie wielu z nich chciałoby uzyskać więcej informacji na temat stosowanych procedur bezpieczeństwa. Choć od początku pandemii COVID-19 minęło już ponad pięć lat, nie oznacza to, że pacjenci obecnie mniej obawiają się o swoje bezpieczeństwo podczas leczenia stomatologicznego. Z badania przeprowadzonego wśród 1000 osób wynika, […]
NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

NRL przeciw zmianom w kształceniu medyków. Ostra krytyka propozycji MZ

Naczelna Rada Lekarska ostro skrytykowała projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Samorząd lekarski sprzeciwił się m.in. skróceniu stażu podyplomowego, zmianom w systemie specjalizacji oraz nowym ograniczeniom dotyczącym egzaminów. W przyjętym 12 czerwca 2026 r. stanowisku NRL zaapelowała o wstrzymanie dalszych prac nad projektem. Przypomnijmy – kilka dni temu ministerstwo zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekt ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Wśród zaproponowanych […]
Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy z destrukcją przyzębia w strefie estetycznej

Obwodowy ziarniniak olbrzymiokomórkowy (ang. peripheral giant cell granuloma; PGCG) jest reaktywną zmianą rozrostową wywodzącą się z tkanek dziąsła lub błony śluzowej wyrostka zębodołowego. Nie jest on zmianą nowotworową, ale odpowiedzią tkankową na przewlekłe podrażnienie miejscowe. Do czynników etiologicznych zalicza się przede wszystkim obecność płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego, urazy mechaniczne, a także czynniki jatrogenne, w tym źle dopasowane wypełnienia czy protezy. Klinicznie PGCG manifestuje się […]

Treści przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów medycznych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dostęp do części treści portalu Dentonet.pl jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów medycznych: lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych, asystentek stomatologicznych, techników dentystycznych oraz innych osób wykonujących zawód medyczny.

Ważne zastrzeżenie

Jeżeli nie jesteś profesjonalistą medycznym, możesz korzystać wyłącznie ze strefy ogólnej, przeznaczonej dla pacjentów i osób niezwiązanych zawodowo z medycyną.