Uniwersytet Medyczny w Lublinie: stomatologia najpopularniejsza
Prawie 10 tys. kandydatów wzięło udział w rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Najpopularniejsza była stomatologia – o jedno miejsce starało się ponad 13 osób.

12 lipca na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie zakończyła się rejestracja na studia jednolite magisterskie na kierunkach: analityka medyczna, farmacja, fizjoterapia, lekarski, lekarsko-dentystyczny i psychologia.
Łącznie chętne do studiowana na tych sześciu kierunkach były 7223 osoby, co wobec 760 przygotowanych miejsc dało ponad 8 kandydatów na miejsce. Największą popularnością cieszyły się kierunki lekarsko-dentystyczny – 13,26 kandydata na miejsce, psychologia – 10,13 osób na miejsce oraz lekarski – 9,27 osób na miejsce.
12 lipca zakończyła się także rejestracja na studia I stopnia na kierunkach: biomedycyna, dietetyka, elektroradiologia, higiena stomatologiczna, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i techniki dentystyczne. Zarejestrowało się na nie 2430 chętnych wobec 480 przygotowanych miejsc, co daje średnio 4,23 kandydata na miejsce.
Najpopularniejsze wśród kandydatów były kosmetologia – 6,55 osób na miejsce, elektroradiologia – 6,00 osób na miejsce i biomedycyna – 5,57 osób na miejsce. Najmniej chętnych chciało studiować higienę stomatologiczną (3,35 osób na miejsce), farmację (3,10 osób na miejsce) oraz techniki dentystyczne (2,07 osób na miejsce).
Alicja Baranowska, studentka stomatologii z Wrocławia, w rozmowie z Dentonetem przybliżyła nam działalność Polskiego Związku Studentów Stomatologii. - PTSS to ludzie, którzy chcą robić coś więcej - podkreśla.
Źródło: http://umlub.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





