34 rezydentury dla dentystów w wiosennym postępowaniu
Na 1959 miejsc rezydenckich przyznanych przez ministra zdrowia na najbliższe wiosenne postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne (1-31 marca 2021 r.) dla lekarzy dentystów przeznaczono… tylko 34. Rok temu w tym samym czasie było to ponad 110 rezydentur.

Jak zawsze najwięcej rezydentur przyznano na specjalizacje: anestezjologia i intensywna terapia (213), choroby wewnętrzne (123), chirurgia ogólna oraz choroby zakaźne (po 115).
Dla dentystów w najbliższym postępowaniu kwalifikacyjnym przygotowano jedynie 34 miejsca rezydenckie. Rozkładają się one następująco:
– chirurgia szczękowo-twarzowa – 4,
– chirurgia stomatologiczna – 4,
– ortodoncja – 3,
– periodontologia – 0,
– protetyka stomatologiczna – 7,
– stomatologia dziecięca – 8,
– stomatologia zachowawcza z endodoncją – 8.
– Prawo lekarzy dentystów do środków publicznych na kształcenie podyplomowe jest takie samo jak pozostałych lekarzy – mówi w rozmowie z Dentonetem lek. dent. Andrzej Cisło, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Temat bardzo małej liczby rezydentur dla stomatologów to, zdaniem naszego rozmówcy, tylko jeden z dowodów na to, że stomatologia nie jest „ukochanym dzieckiem” decydentów.
Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






