Szczoteczka soniczna dla pierwszaka! 6 tys. uczestników akcji
Ponad 6 tys. uczniów klas pierwszych wrocławskich szkół podstawowych otrzyma soniczne szczoteczki do mycia zębów z wygrawerowanymi imionami. Akcję realizuje miasto Wrocław we współpracy z Fundacją Smile Together.

Jak informuje wrocławski magistrat, akcja ma uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o zęby oraz dobre nawyki żywieniowe. – Chcemy utrwalać zdrowe nawyki u najmłodszych wrocławian i zachęcać ich do regularnego dbania o zęby. Nie zapominajmy, że szkoła, oczywiście, poza domem, jest miejscem, które kształtuje ucznia i jego przyzwyczajenia, także te dotyczące zdrowego trybu życia – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Szczoteczki soniczne otrzyma 6 tys. uczniów klas pierwszych wrocławskich szkół podstawowych. Aby zmotywować dzieci do mycia zębów, na każdej szczoteczce wygrawerowane jest imię dziecka. – Mycie zębów powinno być przyjemnością. Jak coś staje się frajdą, to nie wymaga aż takiego wysiłku. Poza tym, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego, czy nie warto połączyć przyjemności z troską o zdrowie? Myślę, że przynajmniej warto spróbować – dodaje lek. dent. Damian Nasulicz, prezes Fundacji Smile Together.
Szacuje się, że przekazane dzieciom szczoteczki mają wartość około 250 tys. zł. Jest to uzupełnienie akcji profilaktycznej u „Zapobieganie próchnicy zębów u uczniów wrocławskich szkół podstawowych”, w ramach której do 2022 r. we wrocławskich placówkach oświatowych utworzono 13 gabinetów dentystycznych. Mają one pod swoją opieką około 11 tys. uczniów.
- Przekonać tych, którzy mogą sobie na to pozwolić. Pomóc tym, którzy takich możliwości nie mają - to cele Fundacji Smile Together. O szczegółach opowiada pomysłodawca akcji lek. dent. Damian Nasulicz.
Źródło: https://www.wroclaw.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze




