Świętokrzyski NFZ szuka dentystów chętnych do współpracy
Świętokrzyski oddział wojewódzki NFZ-u opublikował ogłoszenie dotyczące zabezpieczenia dostępu do świadczeń stomatologicznych na terenie województwa. Podmioty chętne do nawiązania współpracy mogą się zgłaszać do 31 marca br.

Świętokrzyski NFZ przeprowadził analizę dostępności na terenie województwa świadczeń stomatologicznych. Z analizy wynika, że bez dostępu do pomocy stomatologa pozostają mieszkańcy gmin Gnojno, Wiślica, Pacanów, Oksa, Smyków, Baćkowice, Kunów, Radków, Secemin, Włoszczowa i Kije (świadczenia ogólnostomatologiczne). W grupie powiatów buski, jędrzejowski, kazimierski, opatowski, pińczowski, sandomierski i staszowski zabezpieczone nie są świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej, zaś w całym województwie świętokrzyskim - świadczenia stomatologiczne dla świadczeniobiorców z grupy wysokiego ryzyka chorób zakaźnych (w tym chorych na AIDS), jak również nie funkcjonuje program ortodontycznej opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki.
NFZ w Kielcach zwrócił się więc do podmiotów zainteresowanych udzielaniem świadczeń w tych zakresach i na tych obszarach do przekazania na ten temat informacji. Można ją przesyłać na adres dlo@nfz-kielce.pl do 31 marca br.
- Fakt przekazania przez podmiot działalności leczniczej zgłoszenia nie stanowi zobowiązania NFZ do zawarcia umowy, zgodnie z zapisami art. 139 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych - poinformowano.
Jeszcze jej w koszyku świadczeń NFZ nie ma, ale dyskusje o potrzebie jej wprowadzenia trwają od lat, a nasiliły się od początku pandemii koronawirusa. Mowa oczywiście o teleporadzie. Współpracujący z NFZ-em dentyści mają nadzieję, że w najbliższym czasie taki zapis pojawi się w koszyku świadczeń. Jak powinna taka usługa być wyceniona? Wysłuchanie pacjenta i udzielenie mu porady mogą być bardzo czasochłonne. Dyskutowali o tym podczas debaty w ramach "Spotkań w Dentonecie" prof. dr hab. n. med. Beata Kawala, konsultant krajowy w dziedzinie ortodoncji oraz dr Dariusz Paluszek, członek Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej oraz przewodniczący Komisji Stomatologicznej Warszawskiej Rady Lekarskiej.
Źródło: http://www.nfz-kielce.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






