Sprawozdanie o odpadach medycznych za 2023 r. – do 15 marca
Do 15 marca 2024 r. podmioty wykonujące działalność leczniczą mają obowiązek złożyć sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu nimi za 2023 r.

Obowiązek składania przez podmioty wykonujące działalność leczniczą sprawozdań o odpadach wynika z art. 75 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Sprawozdania za miniony rok należy złożyć marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce wytwarzania, zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów do 15 marca roku bieżącego. Oznacza to, że termin złożenia sprawozdania za 2023 r. upływa 15 marca 2024 r.
Roczne sprawozdanie o odpadach składa się wyłącznie w wersji elektronicznej, za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO). Za niezłożenie sprawozdania przewidziane są sankcje w postaci grzywny.
Jak przypomina Okręgowa Izba Lekarska w Białymstoku, dla ułatwienia przygotowania sprawozdania, lek. dent. Rafał Kiełkowski – przewodniczący Komisji Stomatologicznej ORL w Katowicach – przygotował aplikację do liczenia sumy odpadów oraz instrukcję utworzenia i złożenia elektronicznego sprawozdania poprzez BDO. Linki do tych narzędzi dostępne są TUTAJ.
Wielu mieszkańców Czarnobyla nie wierzyło, że niewidoczne promieniowanie może zabijać. Wielu polskich stomatologów wciąż nie przyjmuje do wiadomości, że źródła zakażenia mogą kryć się w każdym zakamarku gabinetu.
Źródła: https://bdo.mos.gov.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze







