Ruszyły Miesiąc Zdrowia Jamy Ustnej i kampania „Polska mówi #aaa”
Od kilku lat marzec obchodzony jest jako Miesiąc Zdrowia Jamy Ustnej. Głównym punktem obchodów jest kampania „Polska mówi #aaa”, w ramach której w całej Polsce odbywają się m.in. bezpłatne instruktaże i przeglądy stomatologiczne.

Marzec został ogłoszony Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej dzięki specjalnej uchwale Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego z 18 lutego 2019 r. Wybór ten nie był oczywiście przypadkowy. W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Health Day). Ustanowiła go w 2008 r. Światowa Federacja Dentystyczna FDI. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne aktywnie włącza się w ten projekt, przede wszystkim realizując kampanię „Polska mówi #aaa”.
- Głównymi aktywnościami w tej edycji będą bezpłatne instruktaże i przeglądy stomatologiczne zorganizowane przez partnerów kampanii, ale nie zabraknie również akcji edukacyjnych, konkursów, webinarów, gdzie nasi eksperci będą dzielić się wiedzą z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej - informuje PTS.
Szczegóły kampanii „Polska mówi #aaa” oraz plan odbywających się w jej ramach wydarzeń znaleźć można na stronie https://polskamowiaaa.pl/. Jednym z partnerów medialnych kampanii jest portal Dentonet.pl.
- Dlaczego Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej powinien skutkować wzmożonymi działaniami tylko w jednym dniu czy miesiącu? - pyta prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, prezydent PTS.
Źródło: https://pts.net.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze




