Przejdź do treści
Dentonet.pl Lekarz Rozbudowa centrum Stomatologia Borowski dzięki współpracy z grupą Dentity

Rozbudowa centrum Stomatologia Borowski dzięki współpracy z grupą Dentity

Aleksandra

Trzy dodatkowe gabinety wyposażone m.in. w tomograf 3D i skaner wewnątrzustny 3D, gabinety przeznaczone do zabiegów chirurgicznych i zabiegów w znieczuleniu ogólnym – Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach przeszło kompleksową, imponującą rozbudowę dzięki funduszowi THC, który od 2020 r. rozwija centra stomatologiczne z grupy Dentity. – Łącząc siły z grupą Dentity chcemy stać się liderem usług stomatologicznych w regionie – mówi lek. dent. Piotr Borowski, założyciel Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach.

Rozbudowa centrum Stomatologia Borowski dzięki współpracy z grupą Dentity

W ostatnich miesiącach Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski przeszło imponującą rozbudowę. Do dyspozycji pacjentów jest teraz sześć gabinetów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny (tomograf 3D, skaner wewnątrzustny 3D, aparat rentgenowski), w tym gabinety przeznaczone do zabiegów chirurgicznych i zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu Centrum wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów z dentofobią, oferując leczenie zębów pod narkozą.

Zespołem anestezjologów, stomatologów, chirurgów i protetyków kieruje lek. dent. Piotr Borowski – implantolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkolenia Podyplomowego Uniwersytetu J. W. Goethe we Frankfurcie, posiadacz Certyfikatu Implantologicznego Uniwersytetu w Nowym Jorku, międzynarodowego Certyfikatu Umiejętności Implantologicznych Niemieckiej Organizacji Implantologicznej DGOI oraz Światowej Organizacji Implantologicznej ICOI.

Jak przebiega współpraca placówki z grupą Dentity i jakie ma dalsze plany rozwoju? O tym lek. dent. Piotr Borowski opowiedział w wywiadzie.

Jak zrodziła się idea rozbudowy kliniki w Starachowicach i otwarcia nowoczesnego Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej?

- Starachowice nie są dużym miastem, a zawsze twierdziłem, że posiadają przestrzeń do praktykowania nowoczesnej stomatologii, która jakością leczenia pacjentów, sprzętem i wyszkoleniem personelu nie odbiega od wysokich standardów oferowanych przez duże miasta w Polsce lub Europie. Oczywiście ostateczna ocena leży po stronie pacjentów, jednak widzimy pozytywny odbiór naszego centrum stomatologii.

Czy jasna wizja rozwoju prowadzonej od lat praktyki stomatologicznej wpłynęły na decyzję o dołączeniu do grupy Dentity?

- Na moją decyzję wpłynęła możliwość wyboru modelu współpracy z inwestorem, który proponuje zachowanie pewnej specyfiki kliniki, którą prowadziłem będąc sam, a nie jako wspólnik. Każdy stomatolog kładzie nacisk na pewne obszary, które mieszczą się w jego zainteresowaniach, a połączenie z Dentity gwarantowało zachowanie naszej tożsamości, na którą pracowaliśmy blisko 26 lat. Przy podjęciu decyzji o współpracy z inwestorem bardzo ważna jest otwartość – przede wszystkim otwartość na nowe wyzwania oraz gotowość do nauki nowych rzeczy. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza po wielu latach posiadania jedynego głosu decydującego w swojej placówce.

Czy na etapie rozmów rozważał Pan także rozpoczęcie współpracy z inwestorem branżowym?

- Tak, oczywiście, rozmawialiśmy z inwestorem branżowym, natomiast nie do końca chciałem być częścią korporacji rozumianej jako unifikacja, narzucenie z góry jakichś standardów, sposobów na prowadzenie medyczne placówki. Model partnerski, w którym lekarze zostają wspólnikami w biznesie, który tworzyli od podstaw – przedstawiony przez Dentity – zapewniał niezależność w obszarze medycznym. Taka możliwość przekonała mnie do nawiązania współpracy, ponieważ chciałem rozwijać swoja placówkę, a nie się jej pozbywać. Do dalszego rozwoju brakowało mi partnera, który byłby profesjonalny w tych obszarach, w których ja się czuję amatorem – czyli w obszarach biznesowych.

Czy za podjęciem decyzji o współpracy z funduszem stała konkretna wizja, jak ma wyglądać rozwój placówki Stomatologia Borowski w najbliższych latach?

- Nie miałem może konkretnej wizji, ale wiedziałem, czego potrzebuję. Profesjonalny partner z kapitałem dal mi impuls do tego, żeby Stomatologia Borowski mogła się rozwijać, w przyszłości także poprzez otwarcie nowych placówek czy filii w innych miastach.

Jak ocenia Pan jest proces przejęcia placówki z perspektywy jej właściciela?

- Ocena całego procesu przejęcia zamyka się w kilku słowach – jest przejrzysty, konkretny, choć zawiera dużo czynności o charakterze prawniczym. Współpraca przebiega dobrze, przewidywalnie, według tego, jakie były ustalenia. Uzgodniliśmy, że fundusz nie ingeruje w merytoryczne obszary działalności placówki. Proces przejęcia zawsze jest stresujący – zastanawiałem się, czy o niczym się nie zapomniałem, czy wszystkie kwestie zostały poruszone, by uniknąć nieporozumienia w przyszłości. Taki stres jest jednak mobilizujący.

Czy oczekiwania co do współpracy są spełniane?

- Tak, dlatego też wspomniałem wcześniej, że proces jest przewidywalny i ta współpraca też jest przewidywalna. Oznacza to, że to, na co się umawialiśmy, jest realizowane w dobrej atmosferze, której nie nazwałbym korporacyjną, tylko raczej butikową.

Czy zmiana wpłynęła na personel? Jeśli tak, to w jaki sposób?

- Początkowe obawy udało się zażegnać. Personel wydaje się zadowolony. Jesteśmy też świeżo po remoncie – nastąpiła poprawa warunków środowiska pracy, wygląd placówki zmienił się na lepsze. Personel cieszy się, że ich miejsce pracy się rozwija.

Czy planuje Pan dalszy rozwój kliniki w Starachowicach?

- Jednym z planów jest otwarcie nowej placówki. Ze szczegółami wstrzymam się, dopóki to nie stanie się faktem. Ale z pewnością bez wsparcia funduszu nie zdecydowałbym się na taki krok.

Informacja prasowa

Proponowane

Nie żyje prof. Marcin Kozakiewicz Nie żyje prof. Marcin Kozakiewicz

Nie żyje prof. Marcin Kozakiewicz

Są wiadomości, których nie sposób napisać bez smutku. Zwłaszcza wtedy, gdy odchodzi człowiek, którego przez lata znało, ceniło i szanowało całe środowisko stomatologiczne. Z głębokim żalem informujemy, że nad ranem 29 maja 2026 r. zmarł prof. dr hab. n. med. Marcin Kozakiewicz – wybitny specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, naukowiec, nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń lekarzy. Profesor Kozakiewicz przez wiele lat był związany z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, gdzie kierował Kliniką Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Pozostawił […]
Prof. Marzena Dominiak z „Gwiazdą Umiędzynarodowienia 2026” Prof. Marzena Dominiak z „Gwiazdą Umiędzynarodowienia 2026”

Prof. Marzena Dominiak z „Gwiazdą Umiędzynarodowienia 2026”

Prof. Marzena Dominiak – prorektor ds. umiędzynarodowienia Uniwersytetu Medycznego Piastów Śląskich we Wrocławiu, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – otrzymała nagrodę „Gwiazda Umiędzynarodowienia 2026” w kategorii „Gwiazda Dyplomacji Naukowej”. Jest to wyróżnienie przyznawane osobom, które działają na rzecz budowania współpracy międzynarodowej w celu rozwiązywania problemów stojących przed ludzkością i budowania konstruktywnych partnerstw międzynarodowych. Jak czytamy na stronie konkursu „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”, w Polsce kształci się ponad 100 tys. […]
Złoty OTIS 2026 dla prof. Marka Ziętka Złoty OTIS 2026 dla prof. Marka Ziętka

Złoty OTIS 2026 dla prof. Marka Ziętka

Wybitny dorobek naukowy, wieloletnia działalność organizacyjna i niezmienne zaangażowanie w rozwój stomatologii – prof. Marek Ziętek został uhonorowany Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2026 za całokształt życiowych osiągnięć w stomatologii. Nagrodę Zaufania Złoty OTIS od ponad 20 lat otrzymują osoby i organizacje, które mają wybitne osiągnięcia, jeśli chodzi o poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, a także ci, których pacjenci mogą obdarzyć najwyższym zaufaniem. Nagroda ma również […]
Nowe reguły kontroli zwolnień lekarskich od 2026 r. Nowe reguły kontroli zwolnień lekarskich od 2026 r.

Nowe reguły kontroli zwolnień lekarskich od 2026 r.

Rada Ministrów przyjęła kolejny tzw. pakiet deregulacyjny, w którym znalazły się rozwiązania mające na celu usprawnienie i ujednolicenie zasad orzekania przez lekarzy ZUS oraz wprowadzenie nowych reguł kontroli zwolnień lekarskich – przepisy wprowadzą jasny podział na to, co jest pracą zarobkową, a co nie, tak aby np. wyjście na zakupy nie kończyło się utratą świadczenia chorobowego. Rząd zapowiada, że zmiany przyczynią się do skrócenia czasu oczekiwania na decyzje, poprawy jakości orzeczeń i zwiększenia […]

Najnowsze

Nowa fala uzależnienia: dlaczego kilkunastolatki sięgają po nikotynę? Nowa fala uzależnienia: dlaczego kilkunastolatki sięgają po nikotynę?

Nowa fala uzależnienia: dlaczego kilkunastolatki sięgają po nikotynę?

Choć przez lata palenie tytoniu było szczególnie popularne wśród mężczyzn, najnowsze dane wskazują na wyraźną zmianę tego trendu wśród nastolatków. W wielu krajach Europy to właśnie dziewczęta coraz częściej sięgają po papierosy i e-papierosy. Zjawisko to nie tylko budzi niepokój epidemiologów, ale ma też bezpośrednie konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej, z którymi lekarze dentyści będą spotykać się coraz częściej w codziennej praktyce. Z analiz przywoływanych przez WHO wynika, że w części państw […]
Dziś żegnamy prof. Marcina Kozakiewicza Dziś żegnamy prof. Marcina Kozakiewicza

Dziś żegnamy prof. Marcina Kozakiewicza

Są ludzie, których pamięta się nawet po wielu latach, nie dlatego, że zdobyli tytuły naukowe czy zajmowali wysokie stanowiska. Pamięta się ich dlatego, że od początku wyróżniali się pasją, ciekawością i konsekwencją w działaniu. Jedną z takich osób był Marcin. Pamiętam Marcina jeszcze jako studenta stomatologii w Łodzi. Już wtedy wyróżniał się aktywnością naukową i zainteresowaniem tematami wykraczającymi poza program studiów. Nie przypuszczałem wówczas, jak znaczącą postacią dla polskiej […]
Jak akustyka może zmienić doświadczenie pacjenta w gabinecie? Jak akustyka może zmienić doświadczenie pacjenta w gabinecie?

Jak akustyka może zmienić doświadczenie pacjenta w gabinecie?

Nieprzyjemny, wysoki dźwięk urządzeń stomatologicznych to dla wielu pacjentów główne źródło stresu i powód unikania wizyt u dentysty. Nowe badania pokazują jednak, że problemu nie da się rozwiązać wyłącznie przez obniżenie głośności. Kluczem jest jakość dźwięku – i jej naukowa optymalizacja. Lęk przed leczeniem stomatologicznym sprawia, że wielu pacjentów rezygnuje z regularnych wizyt w gabinecie. Jednym z najczęściej wskazywanych czynników wywołujących niepokój jest charakterystyczny, wysoki dźwięk urządzeń […]
Ząb odnaleziony w jaskini na Syberii – stomatologia sprzed 60 000 lat? Ząb odnaleziony w jaskini na Syberii – stomatologia sprzed 60 000 lat?

Ząb odnaleziony w jaskini na Syberii – stomatologia sprzed 60 000 lat?

Wyobrażenie o prehistorycznych przodkach człowieka często sprowadza się do prostego schematu: polowanie, przetrwanie oraz brak jakiejkolwiek wiedzy i świadomości medycznej. Najnowsze badanie zęba odkrytego w jaskini na Syberii burzy ten obraz i sugeruje coś znacznie bardziej złożonego. Neandertalczycy mogli nie tylko odczuwać i lokalizować ból zęba, ale również próbować go leczyć poprzez celową ingerencję w strukturę zęba. Badanie opublikowane 13 maja 2026 r. w „PLOS One” opisuje ząb trzonowy sprzed […]

Treści przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów medycznych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dostęp do części treści portalu Dentonet.pl jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów medycznych: lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych, asystentek stomatologicznych, techników dentystycznych oraz innych osób wykonujących zawód medyczny.

Ważne zastrzeżenie

Jeżeli nie jesteś profesjonalistą medycznym, możesz korzystać wyłącznie ze strefy ogólnej, przeznaczonej dla pacjentów i osób niezwiązanych zawodowo z medycyną.