Resort zdrowia o pensjach lekarzy stażystów od 1 lipca 2022 r.
Ministerstwo zdrowia opublikowało obwieszczenie w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza stażysty i lekarza dentysty stażysty. Od 1 lipca 2022 r. wynosi ono 5 380 zł brutto.

Zgodnie z ustawą o zawodach lekarza i lekarza dentysty, minister zdrowia ogłasza w Biuletynie Informacji Publicznej wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego dla lekarzy i lekarzy dentystów stażystów ustaloną na podstawie ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Opublikowane właśnie obwieszczenie stanowi aktualizację poprzedniej informacji z 30 marca 2022 r. – niedawno weszła bowiem w życie zmiana ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Zgodnie z nowymi przepisami ustawy, od 1 lipca 2022 r. wynagrodzenie lekarzy i lekarzy dentystów w trakcie stażu podyplomowego należy podnieść do wysokości 5 380 zł brutto, czyli do kwoty odpowiadającej iloczynowi współczynnika pracy dla lekarza stażysty albo lekarza dentysty stażysty wynoszącego 0,95 i kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2021 r.
– Stomatologów zepchnięto do rynku prywatnego. Nie ma presji na lepsze finansowanie publicznej stomatologii – mówi Dariusz Paluszek, przewodniczący komisji ds. lekarzy dentystów OIL w Warszawie, pytany o przyczyny wciąż zbyt niskich nakładów NFZ na leczenie stomatologiczne.
Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze




