Pomorski Uniwersytet Medyczny: absolutorium studentów anglojęzycznych
24 czerwca w Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyło się absolutorium studentów programu anglojęzycznego Wydziału Medycyny i Stomatologii w roku akademickim 2022/2023. Karty absolutoryjne i pamiątkowe dyplomy odebrało 24 studentów kierunku lekarsko-dentystycznego.

W uroczystości wzięli udział m.in. prorektor ds. promocji i współpracy regionalnej PUM prof. dr hab. n. med. Dariusz Chlubek oraz prodziekani Wydziału Medycyny i Stomatologii: prof. Sebastian Kwiatkowski oraz dr hab. n med. Aleksandra Gawlikowska-Sroka.
W roku akademickim 2022/2023 karty absolutoryjne i pamiątkowe dyplomy odebrało 58 studentów kierunku lekarskiego i 24 studentów kierunku lekarsko-dentystycznego. Nagrodzono również absolwentów wyróżniających się w nauce – z wysoką średnią ocen z całego toku studiów. W tym roku nagrody przyznano 18 studentom z obu kierunków.
Dodatkowo, podczas absolutorium pięcioro niemieckich profesorów – prof. dr med. Wolfgang Kamin, prof. dr med. Christian Peiper, prof. dr med. Rudiger Heicappell, priv.-doz. dr med. Ralf Popken oraz priv.-doz. dr med. Ralf Popken Christiane Richter-Ehrenstein – od lat współpracujących z Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie – oficjalnie otrzymało tytuły profesorów afiliowanych PUM. Nominacji dokonał prof. Dariusz Chlubek wraz z dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii dr hab. n. med. Edytą Paczkowską.
Alicja Baranowska, studentka stomatologii z Wrocławia, w rozmowie z Dentonetem przybliżyła nam działalność Polskiego Związku Studentów Stomatologii. – PTSS to ludzie, którzy chcą robić coś więcej – podkreśla. Zapytaliśmy też o opinię przyszłych lekarzy dentystów na temat pomysłu likwidacji stażu podyplomowego.
Źródło, zdjęcie: https://www.pum.edu.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze







