PTS: VI Kongres Stomatologii już we wrześniu w Nadarzynie
W dniach 7-9 września br. w ramach targów Warsaw Dental Medica Show w Nadarzynie odbędzie się VI Kongres Stomatologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Tematyka wykładów będzie dotyczyła stomatologii przyszłości.

W dniach 7-9 września w 2023 r. w Nadarzynie w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędą się targi Warsaw Dental Medica Show, które będą dla lekarzy dentystów szansą na zapoznanie się z nowymi produktami i trendami w branży stomatologicznej.
Głównym wydarzeniem edukacyjnym od kilku lat towarzyszącym WDMS jest Kongres Stomatologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jak informuje PTS na swojej stronie internetowej, w trakcie tegorocznej, szóstej już edycji Kongresu, będzie można przede wszystkim dowiedzieć się, jak będzie wyglądała stomatologia przyszłości.
– Co jakiś czas standardy postępowania w leczeniu stomatologicznym ulegają zmianie ze względu na rozwój nowych technologii i odkryć naukowych. Zagrożenie nieosiągnięcia oczekiwanego rezultatu leczenia u pacjenta zmusza nas do refleksji nad poszczególnymi procedurami. Podobny efekt ma wprowadzenie nowych materiałów i rozwiązań technologicznych np. w leczeniu zębów, technikach regeneracji tkanek czy też w poprawie estetyki uśmiechu. Dodatkowo naukowcy cały czas udoskonalają obecne metody, pracując nad pionierskimi rozwiązaniami zaspakajającymi wciąż rosnące wymagania lekarzy oraz pacjentów – czytamy.
Podczas VI Kongresu Stomatologii wykłady wygłoszą m.in. prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak – prezydent PTS-u, prof. dr hab. Tomasz Konopka i prof. dr hab. n. med. Tomasz Gedrange z zarządu głównego Towarzystwa, a także prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski, prof. dr hab. Marcin Kozakiewicz, dr hab. n. med. Piotr Majewski, dr hab. n. med. Bartłomiej Górski oraz dr n. med. Hubert Gołąbek.
Pełen program wydarzenia znaleźć można TUTAJ.
Źródło: https://pts.net.pl/


