Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne będzie współpracować z PTDNŻ
Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne nawiązało współpracę z Polskim Towarzystwem Dysfunkcji Narządu Żucia. Organizacje chcą m.in. wzajemnie wspierać swoje działania na rzecz rozwoju szeroko rozumianej stomatologii interdyscyplinarnej.

Podczas Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego wiceprezydent PSI prof. dr hab. Ryszard Koczorowski oraz prezes Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia dr hab. n. med. Aleksandra Nitecka-Buchta podpisali porozumienie o współpracy.
– Celem współpracy naukowej jest wspieranie swoich działań na rzecz rozwoju szeroko rozumianej stomatologii interdyscyplinarnej, a w szczególności zwrócenia uwagi na problem TMD, występujący w implantologii stomatologicznej oraz problemów okołoimplantologicznych – czytamy na profilu PSI na Facebooku.
Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (PSI) powstało w Zabrzu 2003 r. Jego głównym celem jest promocja, rozwój i edukacja w dziedzinie implantologii stomatologicznej. Założenia dydaktyczne realizowane są poprzez kształcenie podyplomowe Curriculum Implantologii, modułowe kursy w ramach Expert Programu PSI oraz organizowany co dwa lata Międzynarodowy Kongres PSI/ICOI.
Polskie Towarzystwo Dysfunkcji Narządu Żucia (PTDNŻ) zostało założone w 2000 r. w Lublinie. Jego pierwszą prezes była prof. Maria Kleinrok. Główną misją Towarzystwa jest wprowadzanie rozwiązań TMD do gabinetów stomatologicznych.
Źródło, zdjęcie: https://www.facebook.com/psi.icoi/







