Prof. Tomasz Konopka z wyróżnieniem ministra zdrowia
Prof. dr hab. Tomasz Konopka – prodziekan ds. kształcenia na kierunku lekarsko-dentystycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – otrzymał nagrodę za zaangażowanie w opracowanie nowych standardów kształcenia na kierunkach lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym. Wręczył ją wiceminister zdrowia Piotr Bromber.
Przypomnijmy – w czerwcu br. prof. dr hab. Tomasz Konopka został wiceprzewodniczącym zespołu, którego celem było opracowanie wytycznych dotyczących wykorzystywania Centrum Symulacji Medycznej w procesie kształcenia przeddyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów oraz jednolitych zasad przeprowadzania lekarskiego i lekarsko-dentystycznego egzaminu standaryzowanego (Objective Structured Clinical Examination, OSCE). Na podstawie wyników prac zespołu przygotowane zostało rozporządzenie w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty – minister edukacji i nauki w porozumieniu z ministrem zdrowia podpisał je w październiku br. Znowelizowane standardy będą obowiązywały od roku akademickiego 2024/2025. Informowaliśmy o tym TUTAJ.
Kilka dni temu prof. Konopka odebrał nagrodę za zaangażowanie w opracowanie nowych standardów kształcenia. Wręczył ją wiceminister zdrowia Piotr Bromber. – To wyróżnienie dla jakości. Cieszę się, że mogłem być częścią zespołu i nad tymi standardami pracować. Udało się docenić nauczanie symulacyjne, kwestie komunikacji, a także podjąć działania nad egzaminem OSCE. To reguluje pewien poziom, a my pomimo dynamicznych zmian musimy zachowywać jakość – powiedział prof. Tomasz Konopka cytowany na stronie uczelni.
– Cieszę się, że mogliśmy zaproponować bardzo ciekawy program naukowy, zorganizować spotkania, szkolenia i panel dyskusyjny, podczas którego mogliśmy pokazać, co nas stomatologów boli w kwestiach kształcenia – mówi o VI Kongresie Stomatologii prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W ramach Kongresu miał miejsce m.in. panel dyskusyjny na temat podyplomowego oraz specjalizacyjnego kształcenia lekarzy dentystów. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele PTS-u, izb lekarskich, uczelni medycznych, ministerstwa zdrowia i CMKP, a także konsultanci krajowi z dziedzin stomatologicznych. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!
Źródło, zdjęcie: https://www.umw.edu.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze



