Poznaj ekspertów I Debaty o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym
Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od organizowanej przez firmę Septodont I Debaty o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym. Jej prelegentami będą doświadczeni eksperci: lekarze dentyści, specjaliści nauk farmaceutycznych, ratownictwa medycznego i psychologii, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniami z zakresu kontroli bólu u pacjentów stomatologicznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie https://debatakontrolabolu.pl/.

Strach pacjentów przed leczeniem stomatologicznym i odczuwanym w jego trakcie bólem jest codziennością w pracy właściwie wszystkich lekarzy dentystów. Unikalną okazją do podniesienia swoich kompetencji w tym zakresie będzie I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym, która odbędzie się 4 czerwca o godz. 9:00. Jej organizatorem jest firma Septodont – lider rynku preparatów farmaceutycznych dla stomatologii, zaspokajający potrzeby produktowe i edukacyjne lekarzy dentystów w zakresie kontroli bólu, endodoncji, stomatologii odtwórczej, kontroli zakażeń i wielu innych.
Debata będzie pierwszym wydarzeniem, podczas którego problematyka bólu w stomatologii zostanie ujęta w aspekcie holistycznym, w oparciu o wiedzę i doświadczenie przedstawicieli środowiska dydaktyczno-naukowego.
Wśród prelegentów Debaty znaleźli się:
- dr n. med. Krzysztof Gończowski - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, posiadający polskie i norweskie prawo wykonywania zawodu lekarza stomatologa, ekspert z zakresu endodoncji, komfortowych i efektywnych znieczuleń miejscowych oraz sedacji w stomatologii,
- dr n. med. Agnieszka Pacyk - absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, adiunkt w Zakładzie Stomatologii Ogólnej łódzkiej uczelni, współautorka kursu na temat znieczulenia miejscowego w stomatologii "Tu Nie Boli" oraz ogólnopolskiej akcji skierowanej do pacjentów na temat dentofobii,
- lek. stom. i psycholog Agnieszka Łykowska-Tarnowska - absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi i Uniwersytetu SWPS w Warszawie, w codziennej pracy łączy wiedzę medyczną i psychologiczną, posiada doświadczenie pracy w badaniach klinicznych w dziedzinie psychiatrii i genetyki,
- dr hab. n. med. i n. o zdr. Jarosław Woroń - absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, specjalista farmakologii, zajmuje się m.in. farmakologicznym leczeniem bólu, polekowymi działaniami niepożądanymi oraz występowaniem zdarzeń niepożądanych w placówkach służby zdrowia,
- dr n. med. Michał Sobczak - absolwent warszawskiej Akademii Medycznej, współzałożyciel i prezes Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej, jeden z dyrektorów Międzynarodowego Stowarzyszenia Traumatologii Stomatologicznej, zajmuje się m.in. leczeniem dzieci i młodzieży,
- dr n. med. Paweł Jastrzębski - ratownik medyczny, nauczyciel akademicki, kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pomysłodawca patentów i wzorów użytkowych z zakresu ratownictwa,
- adw. Ewa Mazur-Pawłowska - prawnik, prowadzi autorskie kursy i szkolenia z zakresu dokumentacji w stomatologii oraz bezpieczeństwa stomatologa przed roszczeniami pacjentów, udziela konsultacji w indywidualnych spraw lekarzy dentystów, których reprezentuje również przed sądami,
- dr n. med. Tomasz Nikodemski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, ordynator na Oddziale Anestezjologii, Reanimacji i Intensywnej Terapii z pododdziałem Ostrych Zatruć Szpitala w Szczecinie.
Każdy wykład będzie połączony z panelem dyskusyjnym, w trakcie którego uczestnicy będą mogli zadawać specjalistom pytania online.
Program Debaty i wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie https://debatakontrolabolu.pl/. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy!






