Pierwsze obrady nowego zarządu głównego PTS-u zakończone
12 maja odbyło się pierwsze posiedzenie nowego zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pod przewodnictwem prof. Marzeny Dominiak. W trakcie obrad wybrano m.in. przewodniczących sekcji specjalistycznych PTS-u.

Jak czytamy na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, podczas kilkugodzinnego spotkania zostały omówione zagadnienia organizacyjne związane z codzienną działalnością i strategicznymi projektami kluczowymi dla rozwoju PTS-u.
W trakcie obrad powołano zespoły robocze, które zobowiązano do przygotowania do września 2023 r. nowego planu działalności strategicznej PTS-u, a także omówiono planowany projekt pod nazwą "Gabinet rekomendowany PTS".
Ważnym punktem posiedzenia był wybór prezesów sekcji specjalistycznych PTS-u. Sekcją stomatologii zachowawczej pokieruje dr hab. Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska, sekcją periodontologii – prof. Elżbieta Dembowska, sekcją chirurgii stomatologicznej – dr n. med. Adam Ziemlewski, sekcją protetyki – prof. Monika Łukomska-Szymańska, a sekcją endodoncji – dr n. med. Hubert Gołąbek.
– Prezesi pozostałych sekcji zostaną wybrani po zaprezentowaniu swoich koncepcji rozwoju jednostek specjalistycznych podczas kolejnego zebrania zarządu głównego PTS-u planowanego na początek września 2023 r. – poinformowano.
Dr n. med. Hubert Gołąbek w rozmowie z Dentonetem omawia najczęstsze błędy związane z uzyskiwaniem dostępu do komory zęba podczas leczenia endodontycznego. – Zbyt szerokie otwieranie komory będzie powodowało osłabienie mechaniczne zęba, a zbyt małe – zbyt niską kontrolę mikrobiologiczną, więc będziemy zmniejszali powodzenie naszej procedury – powiedział. Dr n. med. Hubert Gołąbek jest prezesem Sekcji Endodoncji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Źródło: https://pts.net.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






