Oralitest w walce z rakiem jamy ustnej
Rak jamy ustnej to ósmy najczęściej na świecie występujący nowotwór. W 2012 roku Polska znalazła się w gronie krajów, gdzie wskaźnik śmiertelności z powodu tego typu raka był bardzo wysoki. Wszystko dlatego, że w 60 procentach przypadków rak jamy ustnej został zbyt późno wykryty.

Rola lekarza stomatologa jest kluczowa we wczesnym wykryciu nowotworu. Narzędziem, które ma w tym pomóc, jest nowoczesne urządzenie – Oralitest. Jego działanie jest oparte na zjawisku fluorescencji i umożliwia szybkie, bezpieczne, łatwe wykrycie zmian zapalnych oraz nowotworowych błony śluzowej jamy ustnej oraz języka. Badanie trwa 2-3 minut i jest absolutnie bezbolesne, a także w pełni bezpieczne dla lekarza oraz pacjenta.
Oralitest to lekkie, mobilne urządzenie, stabilnie montowane na głowie operatora, dzięki czemu umożliwia lekarzowi użycie obu rąk podczas wykonywania badania.
Oralitest to wygodne urządzenie niewielkich rozmiarów, w którym dla wykonania precyzyjnego badania zostały zamontowane specjalne filtry eliminujące inne zjawiska fluorescencji poza stanem zapalnym oraz nowotworowym. Długi czas pracy to kolejny atut urządzenia. Została także wykorzystana zaawansowana technologia kontroli temperatury lampy, co zapobiega rozgrzaniu się urządzenia do temperatury mogącej wywołać dyskomfort.
Na urządzenie Oralitest składają się:
- nagłowne źródło światła z filtrem,
- ładowarka sieciowa,
- okulary diagnostyczno-ochronne z filtrem wzbudzającym dla lekarza,
- okulary ochronne dla pacjenta.
Oralitest został wprowadzony na rynek przez firmę Bestom Dentonet. O urządzeniu przeczytać więcej można na http://www.oralitest.pl/
KL




