Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wybrała wiceprezesów
20 kwietnia odbyło się inauguracyjne posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie IX kadencji. W trakcie spotkania wybrano m.in. wiceprezesów Izby. Jednym z nich, a jednocześnie przewodniczącym komisji ds. lekarzy dentystów został lek. dent. Dariusz Paluszek.

Na początku kwietnia podczas dwudniowego Okręgowego Sprawozdawczo-Wyborczego Zjazdu Lekarzy OIL w Warszawie wybrano prezesa IX kadencji ORL w Warszawie, okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej i jego zastępców, skład Okręgowej Rady Lekarskiej, Okręgowego Sądu Lekarskiego, Komisji Rewizyjnej, Okręgowej Komisji Wyborczej oraz delegatów na XV Krajowy Zjazd Lekarzy. Prezesem ORL w Warszawie ponownie został lek. Łukasz Jankowski.
W środę 20 kwietnia odbyło się natomiast inauguracyjne posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie IX kadencji. W trakcie spotkania wybrano m.in. wiceprezesów Izby. Zostali nimi lek. Piotr Pawliszak, lek. Tomasz Imiela oraz lek. dent. Dariusz Paluszek, który został jednocześnie przewodniczącym komisji ds. lekarzy dentystów.
Na stanowisko sekretarza ORL powołano lek. Martę Moczydłowską, a skarbnikiem został lek. Jan Kowalczuk. Ponadto do prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej wybrani zostali: lek. Paweł Doczekalski, lek. Michał Gontkiewicz, lek. Agnieszka Kraśniej-Dębkowska, lek. Michał Matuszewski, lek. Joanna Pokładnik i lek. dent. Mery Topolska-Kotulecka.
Pełnomocnikiem ds. zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie w nowej kadencji została lek. Magdalena Flaga-Łuczkiewcz.
- Samorząd to grupa zapaleńców, ale do sukcesu swoich działań potrzebują wsparcia pozostałych lekarzy - mówi Dariusz Paluszek, członek prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Przyznaje, że część lekarzy nie ma pełnej świadomości tego, czym zajmują się izby lekarskie.
Źródło, zdjęcie: https://izba-lekarska.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





