Ogólnopolski konkurs na najlepszego studenta stomatologii 2013/14
Rozpoczęła się właśnie VII edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepszego studenta stomatologii. Konkurs odbywa się pod patronatem firmy „Arkona” Laboratorium Farmakologii Stomatologicznej.

W konkursie mogą wziąć udział studenci III, IV lub V roku każdej z wyższych uczelni medycznych znajdującej się na terenie Polski. Studenci muszą wykonać samodzielnie bądź pod opieką pracownika naukowego uczelni pracę z zakresu protetyki stomatologicznej lub periodontologii przy pomocy wyrobów medycznych produkowanych przez organizatora konkursu. Praca musi mieć charakter kliniczny i obejmować odbudowę co najmniej jednego zęba lub ustabilizowanie dwóch.
Dodatkowo uczestnicy konkursu muszą posiadać osiągnięcia w działalności naukowej (udział w konferencjach naukowych, publikacje, wymianach międzynarodowych), artystyczne bądź sportowe. Trzeba być także członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS) oraz aktywnie uczestniczyć w jego działalności. Oraz wykazał się wysokimi zawodowymi umiejętnościami praktycznymi.
Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap zostanie rozstrzygnięty na poziomie uczelnie macierzystej uczestników, drugi na poziomie ogólnopolskim.
Każdy zwycięzca pierwszego etapu otrzyma nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Każda osoba wyróżniona w pierwszym etapie nagrodę w wysokości 500 zł.
Zwycięzca drugiego etapu konkursu otrzyma nagrodę w wysokości dziesięciu tysięcy złotych.
Dokładny regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na: www.arkonadent.com
KL




