Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 dla medyków
Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę 22 grudnia podpisał rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla zawodów medycznych. Od 1 marca 2022 r. każdy pracownik ochrony zdrowia będzie więc musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia - poinformował rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Jak dodał Wojciech Andrusiewicz, w rozporządzeniu mowa jest "obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju wraz z aptekami". - Każdy pracownik ochrony zdrowia, czy jest medykiem, czy medykiem nie jest, od 1 marca będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia - powiedział.
- Dziękuję samorządom medycznym za wsparcie idei wprowadzenia obowiązku szczepień dla zawodów medycznych. Dziś podpisałem odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie. Medycy dają dobry przykład swoim pacjentom - napisał minister Adam Niedzielski na Twitterze.
Jakie mogą być konsekwencje pojawiania się kolejnych mutacji COVID-19? Czy przy ich specyfice (m.in. większa łatwość zakażenia, wyższa śmiertelność) mogą one "storpedować" proces pokonywania pandemii, związany z akcją szczepień? To pytanie stawiamy dr. hab. n. med. Tomaszowi Dzieciątkowskiemu, wirusologowi.
Źródło: https://wydarzenia.interia.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





