Będą nowe świadczenia w szkolnych gabinetach?
Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła do konsultacji projekt zarządzenia, na mocy którego w szkolnych gabinetach stomatologicznych miałyby być wykonywane nowe świadczenia, czyli leczenie ogólnostomatologiczne.

Jak czytamy w uzasadnieniu NFZ-u, wydanie zarządzenia związane jest ze zmianą rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego, wprowadzającego nowy zakres świadczeń gwarantowanych w gabinecie dentystycznym zlokalizowanym w szkole – świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia.
Finansowanie nowego zakresu świadczeń będzie odbywało się w ramach środków pozostających w dyspozycji Narodowego Funduszu Zdrowia, bez zmiany planu finansowego.
Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można przesyłać do 25 lipca 2021 r. do godz. 12:00 na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl, wpisując w tytule maila „uwagi STM" w formie tabelarycznej i edytowalnej. Wzór znaleźć można na stronie internetowej NFZ-u.
- To bardzo duży dział stomatologii dziecięcej. Moim zdaniem, mamy dużo trudniej niż w endodoncji dorosłych - mówi o endodoncji dziecięcej prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.
Źródło: https://www.nfz.gov.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





