NIL i WUM będą wspólnie organizować kursy dla medyków
Prezes NIL Łukasz Jankowski i rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Zbigniew Gaciong podpisali porozumienie dotyczące organizacji szkoleń podyplomowych dla lekarzy i lekarzy dentystów.

Jak poinformowano w komunikacie, współpraca Naczelnej Izby Lekarskiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oznacza dla lekarzy i lekarzy dentystów poszerzenie możliwości doskonalenia zawodowego.
– Zależy nam na jak najlepszej jakości kształcenia podyplomowego. Zwłaszcza dziś – w czasie otwierania coraz większej liczby kierunków lekarskich na uczelniach nieprzygotowanych do ich prowadzenia – musimy stać na straży wysokich standardów kształcenia na każdym etapie rozwoju zawodowego lekarza. Nasza współpraca z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym jest gwarancją wartościowych szkoleń – powiedział Łukasz Jankowski.
W ramach współpracy Centralny Ośrodek Badań, Innowacji i Kształcenia NIL zapewni zaplecze organizacyjne dla szkoleń. Warszawski Uniwersytet Medyczny zajmie się opracowaniem programu szkoleniowego oraz doborem kadry dydaktycznej.
– Jeśli lekarz dentysta ma na głowie mniej formalnych obowiązków związanych z wykonywanym zawodem, ma więcej czasu dla pacjentów. Będziemy dążyć, by lekarze mogli skupić się na wykonywaniu własnego zawodu, bo dziś jest mnóstwo zadań, które lekarz musi wypełnić urzędowo – mówi przewodniczący Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej i wiceprezes NRL dr Paweł Barucha.
Źródło, zdjęcie: https://nil.org.pl/
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze





