NFZ Poznań unieważnia konkursy stomatologiczne
Wielkopolski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił dziewięć ogłoszonych konkursów dotyczących leczenia stomatologicznego w regionie. Nie zgłoszono bowiem ani jednej oferty.

Jak czytamy na stronie poznańskiego NFZ-u, unieważnione konkursy dotyczą świadczeń ortodoncji dla dzieci i młodzieży w subregionach kaliskim i konińskim, świadczeń ogólnostomatologicznych udzielanych w szkole w subregionach kaliskim, leszczyńskim i konińskim, a także świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej w subregionach kaliskim, leszczyńskim, pilskim i konińskim.
NFZ Poznań poinformował, że przyczyną unieważnienia konkursów jest brak ofert.
- Stomatologów zepchnięto do rynku prywatnego. Nie ma presji na lepsze finansowanie publicznej stomatologii - mówi Dariusz Paluszek, członek prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, pytany o przyczyny wciąż zbyt niskich nakładów NFZ na leczenie stomatologiczne.
Źródło: http://nfz-poznan.pl
Przewiń, aby wideo odtworzyło się z dźwiękiem
Lazy loading aktywny – odtwarzanie rozpocznie się po pojawieniu się nagrania w kadrze






